+380673870816 +380673870816

Високу чисельність інфікованих кліщів у довкіллі фіксують на Тернопільщині

У поточному році вже зафіксовано 98 укусів людей кліщами та 5 випадків хвороби Лайма, повідомляє головне управління Держсанепідслужби у Тернопільській області. Епідемічна ситуація з хвороби Лайма на Тернопільщині залишається несприятливою.

У області сформувався стійкий осередок цього захворювання, який має значний епідемічний потенціал і становить небезпеку для здоров’я населення, зазначають фахівці Держсанепідслужби. Про це свідчать: ріст захворюваності населення, щорічне збільшення кількості ензоотичних територій, висока чисельність інфікованих іксодових кліщів у довкіллі, тривалий (7-8 місяців) епідемічний сезон, пов'язаний з періодом активності переносників.

З кожним роком продовжує зростати кількість випадків хвороби Лайма (з 2 випадків у 2001 році до 115 випадків у 2015р.), з початку 2016 року вже зареєстровано 5 випадків захворювання. У лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» при дослідженні 54 кліщів, знятих з людей, у 13-ти екземплярах виявлені позитивні знахідки (24,1%).  

[[textbanner]]  

Кількість звернень громадян області з приводу укусів кліщами зросла з поодиноких випадків у 2005 році - до 1313 випадків у 2015 році. Про це повідомила прес-служба Державної СЕС України.

Після визначення ймовірного місця нападів кліщів фахівці Держсанепідслужби проводять акарологічні обстеження. Території лісових масивів, парків та зелених зон досліджують на чисельність кліщів. У квітні  вказана чисельність становила 18 екз/прапор-км. Це досить високий показник, адже за присутності одного кліща на два прапорокілометри рекомендовано обробку території спеціальними сполуками.

Схожі статті