Обрали кращі книги Рівненщини (ВІДЕО)

Обрали  кращі книги Рівненщини (ВІДЕО)

Майстри слова змагалися за звання найкращого. Так, у Рівному завершився традиційний щорічний конкурс «Краща книга Рівненщини». У фіналі за народне визнання боролись 43 видання, перемогу ж у різних номінація здобуло лише 11. 

Знаний не лише в області, а й далеко за її межами письменник Віктор Мазаний здобув народне визнання у номінації «Краще прозове видання». Його твір «Тінь павука» про Другу світову війну. Зазначає, що неможливо не відмітити історичну паралель між подіями ХХ століття і сучасною боротьбою українців за свою самостійність. 

Віктор Мазаний, письменник, журналіст:

- Це шлях української душі із рабства. Власне там і присвята є така: тим, хто долає шлях із рабства. Тому що так сталося історично: ця боротьба під час Другої світової війни, українці відстоювали свою незалежність у різних формуваннях, які виникали. Так само це шлях із рабства і боротьба за душу, коли українець потрапляє у якісь обставини. Де треба виборювати свою ідентичність, характер, тобто поневолення та травма, яка була завдана багато століть тому, вона сьогодні дається в знаки.

Конкурс «Краща книга Рівненщини» проводився вже всьоме. Традиційно, у ньому взяли участь місцеві автори. Зокрема, цього року на конкурс загалом було представлено понад шістсот видань у 11 номінаціях.

Володимир Борщевич, член журі, доктор історичних наук:

- Кожний рік відбувається кілька ступенів відбору. Передусім читачі називають ті книги, які хочуть бачити серед домінантів. Другий тур відбору – журі розглядає і визначає трійку чи п’ятірку лідерів, а потім вже остаточне підсумкове голосування з обговоренням, з залученням фахових сил.

Володир Борщевич зазначає, що цього року переважна більшість книг були на воєнну тематику, оскільки письменники в основному пишуть про те, що відбувається у країні. Однак, каже, саме це і призвело до піднесення розвитку місцевої літератури. 

Переглядів: 1008
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту