+380673870816 +380673870816

Від початку року у Рівненський міський центр зайнятості звернулося понад сто учасників АТО (ВІДЕО)

У руках тримають вже не зброю, а робочий інвентар. Так, після АТО демобілізовані повертаються до мирного життя і починають  пошук роботи. Спеціалісти Рівненського міського центру зайнятості розповідають, що із працевлаштуванням АТОшників справляються непогано. Вони не лише влаштовуються за фахом, але й не проти здобувати нові знання та навички. 

Вже не війна, а робочі будні. Так, від початку року у Рівненський міський центр зайнятості звернулося понад сто учасників антитерористичної операції, 27 з них вже працюють за фахом, 24 - здобувають нові професії, а 8 демобілізованих вже навіть відкрили власну справу. Заступник директора Рівненського міського центру зайнятості населення Світлана Ротар зазначає, найпопулярнішими професіями серед учасників АТО є охоронці, водії, столяри, юристи та будівельники. Хоча, каже, із працевлаштуванням демобілізованих виникають і певні труднощі. 

Світлана Ротар, заступник директора Рівненського міського центру зайнятості:

- Не кожен хто прийшов сьогодні і завтра вже готовий приступити до роботи, хоча служба зайнятості якраз сприяє цьому. Ведеться поіменний моніторинг, хто планує йти на контракт. Я аналізувала, що десь 12 осіб планують знову повернутися на контракт у армію. Декілька осіб знову планує на навчання,  у нас там водії категорії Д. І дехто проходить реабілітацію.

Світлана Ротар розповідає, що учасники АТО стали активніше звертатися за допомогою у міський центр зайнятості. Тут їх обслуговують першочергово, до того ж з  ними працюють окремі спеціалісти. Окрім того, ведеться паралельно робота із самими роботодавцями.

Світлана Ротар, заступник директора Рівненського міського центру зайнятості:

- Ми ознайомлюємо з кваліфікаційно-професійним складом тих учасників АТО, які у нас перебувають на обліку. Наприклад, без прізвищ, імен  у нас є три столяри, які шукають роботу столяра-верстатника, буває, що шукають роботу охоронця. Скажімо, троє шукає роботу юриста. І так само наші фахівці відділу роботи із роботодавцями, коли подають вакансії, то так само про це повідомляємо.

Світлана Ротар вважає, що працевлаштування учасників АТО було б швидшим та ефективнішим, якби роботодавці від цього мали певні переваги. Втім, на сьогодні центри зайнятості можуть запропонувати лише компенсацію єдиного внеску, а цього, на жаль, замало.   

Світлана Ротар, заступник директора Рівненського міського центру зайнятості:

- Компенсація єдиного внеску. Тільки. Це дуже мізерні кошти. Це діє для всіх. Якщо пріоритетний рід діяльності, є певні переліки до цієї компенсації, є пеня в статті закону, то вона діє. Якщо, наприклад, беруть із числа учасників АТО і вона задовольняє всі вимоги загальні, тоді звичайно виплачується компенсація, але переваг немає. Я  це хочу підкреслити.

Працівники міського центру зайнятості сподіваються, що ця ситуація зміниться в кращу сторону. 

Схожі статті