+380673870816 +380673870816

Продовжують працювати над вдосконаленням нового регламенту міської ради у Рівному (ВІДЕО)

Робота за новими правилами. Рівне – один з небагатьох обласних центрів в Україні, де досі не затвердили новий регламент міської ради. Над його розробкою досі трудяться депутати, представники робочої групи, активісти та експерти. 

Продовжують працювати над вдосконаленням нового регламенту міської ради у Рівному. Депутати та експерти кажуть, у  проекті врахували найкращі практики місцевого самоврядування та всі зміни до законодавства. Зокрема, новий регламент значно спрощує   процедуру подання проектів рішень, встановлює чіткі терміни візування, розширює можливості  місцевих обранців для виконання їх обов’язків, регулює діяльність погоджувальної наради, підвищує прозорість роботи та навіть запроваджує електронну приймальну, щоб рівняни могли встановити контакт із депутатами, яких обирали.

Олександр Чубай, голова Регламентної комісії Рівненської міської ради:

- Наша пропозиція така сама, щоб сайт міської ради міг забезпечити електронну приймальню для кожного депутата. Якщо мешканець не може знайти свого депутата, щоб він в цій електронній приймальній міг звернутися і це була б публічна інформація.

Депутати кажуть, що вперше так плідно та ретельно працюють над новим регламентом, намагаються урахувати всі нюанси та механізми роботи  ради і міського голови. У цьому їм допомагають також експерти та громадські активісти.

Іван Лукеря, експерт Українського незалежного центру політичних досліджень:

- В цьому проекті регламенту враховані всі законодавчі зміни. Враховані зміни законодавчі в частині – поіменне голосування, оприлюднення проектів рішення, враховані зміни в частині відкритих засідань ради, враховані зміни в частині скликання сесій і розпорядження міського голови. Проект регламенту відповідає всім нормам Закону про місцеве самоврядування, Закону про доступ до публічної інформації, Закону про статус депутата місцевих рад.

Місцеві обранці  також переконані, що новий регламент допоможе  забезпечувати  контроль за розглядом та виконанням рішень Рівнеради.

Микола Бляшин, депутат Рівнеради:

- Кожен громадянин міста тепер зможе дізнатися про рух його питання, подивитися, коли воно зареєстроване, коли проходить візування і що найважливіше - побачити  хто і де зволікає, хто і де перешкоджає громадянину в реалізації його прав.

А от нинішній регламент експерти критикують, кажуть,  він не задовольняє повністю права і депутатів, і громадян.

Максим Лациба, експерт Українського незалежного центру політичних досліджень:

- За статутом територіальної громади, я вважаю, що жителі Рівного також ображені з боку міської ради. Бо Закон про місцеве самоврядування говорить, що громадяни мають право на ініціативу, внести рішення через збір підписів на громадські слухання, порядок розгляду передбачається статутом. Дивимося статут, а тут як в анекдоті, коли дзвонить член партії і питає: 

- А я маю право?

- Так, маєте.

- А я можу?

- Ні. Не можете. Так і рівняни: можуть внести місцеві ініціативи, тільки зберіть 3 тисячі підписів.

Згідно закону про місцеве самоврядування, новий регламент повинен бути прийнятий не пізніше, ніж на другу сесію  міської ради нового скликання. У Рівному його ж досі не затвердили. Депутати вбачають у цьому і позитив, переконані, це дасть можливість витратити  більше часу на вдосконалення документа. Також погоджуються з тим, що його змінювати можна буде і після затвердження, коли механізм реально запрацює. 

Схожі статті