+380673870816 +380673870816

В Острозькій академії представники різних конфесій говорили про Реформацію (ВІДЕО)

Як Україні пройти шлях до реформації і повністю відновити такі важливі моральні та духовні цінності і позбутися внутрішніх міжконфесійних конфліктів? Ці та інші питання розглядали в Острозькій академії під час міжнародної  науково-практичної конференції «Реформація: східноєвропейські виміри».  

Міжнародна науково-практична конференція присвячена 500-річчю заснування руху Реформації об’єднала представників різних конфесій та науковців. Під час зустрічі учасники  намагалися якомога глибше розкрити значення поняття «Реформація», яке на думку організаторів, не лише дало поштовх до розвитку протестантизму, а й духовних, цивілізаційних  змін.

Сергій Санніков, президент Євро-Азійської Акредитаційної Асоціації: 

- Ця конференція – це вже друга конференція, яку проводить  Євро-Азійська акредитаційна асоціація, присвячена Реформації 500. Ювілей Реформації – це дуже важлива подія, бо наше бачення, це підняти і переосмислити все те, що дала Реформація.  Перш за все, Реформація дала новий подих для суспільства, дала таке поняття, як свобода, вона відкрила розвиток економіки, політики, розвиток суспільства загалом.

Реформація – це церковно-релігійний, духовно-суспільний та політичний рух оновлення в країнах Західної та Центральної Європи, спрямований на повернення до біблійних першоджерел християнства. Цей рух містить у собі багато важливих для світу метаморфоз, розповідають організатори конференції, проте, все це базується на єдиному першоджерелі. 

Михайло Мокієнко, науковий співробітник Ресурсно-дослідницького центру ЄААА:

- Реформація – це перш за все зміна світосприйняття і Богосприйняття, без цих ключових елементів інші трансформації не мають змісту. І от власне зміна погляду на Світ, на Бога, спроба повернути віру та мораль у взірцевій моделі – це і є Реформація.

Україна таки  потребує реформацій,  - переконані учасники круглого столу. Проте, всі реформи повинні проходити безпосередньо  через серце кожної людини.

Сергій Санніков, президент Євро-Азійської Акредитаційної Асоціації:

- Ми переконані, що якщо людина не переживе реформи зсередини, то не буде реформ ніяких, ні політичних, нічого не буде. Тому починати треба не із законодавчої бази, а починати треба з людини.

Хвилюють науковців також міжконфесійні конфлікти, що точаться на теренах нашої держави.  Вважають, для того, щоб почути і зрозуміти один одного потрібен змістовний міжконфесійний діалог.

Володимир Бурега, проректор Київської духовної академії УПЦ:

- Сьогодні це для нас вкрай важливо в Україні, коли ми переживаємо багато конфліктів, у тому числі ми маємо складну міжконфесійну ситуацію, внутрішньо православну і мені здається, що для нас тут найважливішим має бути заповіт покійного Блаженнішого Митрополита  Володимира, який казав, що  іншого шляху, крім діалогу, крім відкритості до опонентів ми не маємо. Ми маємо шукати порозуміння, маємо вчитися чути один одного.

Загалом, усі найважливіші думки та дослідження  учасників конференції організатори планують  об’єднати та видати  у двохтомнику, присвячений Реформації 500.

Схожі статті