Лікарі Інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова вперше в Україні виконали трансплантацію легень

Лікарі Інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова вперше в Україні виконали трансплантацію легень

Фахівці ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова» Національної академії медичних наук України вперше в Україні виконали трансплантацію легень 29-річній хворій з легеневою гіпертензією від живих родинних донорів.

Донорами трансплантатів (нижніх долей легень) виступили батько та мати пацієнтки. В цілому усі етапи операції тривали понад 26 годин, до проведення були залучені понад 50 фахівців інституту. На сьогодні стан реципієнта та донорів відповідає часу та важкості перенесеного оперативного втручання. Про це повідомила прес-служба МОЗ України за інформацією ДУ «НІХТ ім. О.О. Шалімова» НАМН України.

 

Довідково: Трансплантація легень – високоспеціалізований метод лікування хворих з хронічними обструктивними захворюваннями легень, муковісцидозом, ідеопатичною легеневою гіпертензією тощо.

У більшості випадків трансплантуються донорські легені вилучені від посмертного донора. Операції з трансплантації легень від живих родинних донорів проводяться у разі відсутності трупного донорського органу, є надскладними та потребують найвищого хірургічного професіоналізму та чіткої організації всього трансплантаційного процесу.

На сьогодні трансплантації легень та органокомплексу серце-легені в Україні потребують більш ніж 1000 хворих.

Переглядів: 651
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту