+380673870816 +380673870816

Першу партію вакцин та антиретровірусних препаратів, закуплених ЮНІСЕФ, невдовзі розвезуть в регіони

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в рамках договору з Міністерством охорони здоров’я про закупівлю ліків та вакцин, здійснив перші поставки, а саме 6 із 22-х препаратів для антиретровірусної (АРВ) терапії та першу партію вакцин від кору, паротиту та краснухи (КПК). Про це повідомила прес-служба МОЗ України.

АРВ препаратами для хворих на ВІЛ/СНІД, що закуповуються через ЮНІСЕФ, будуть забезпечені понад 45 000 пацієнтів, які зможуть продовжити безперервну терапію цього року. Вперше вдалося закупити педіатричні форми АРВ препаратів для 3 000 дітей.

Завдяки закупівлі АРВ терапії через ЮНІСЕФ вдалося вчасно отримати ліки за найнижчою ціною на глобальному ринку. Якщо б ці ліки у такій самій кількості були закуплені у 2013 році, Україні вдалося б зекономити понад 3 мільйони доларів США. Порівняно з 2014 роком 14 з 23 АРВ препаратів було б закуплено дешевше.

Також в Україну надійшла перша партія вакцин КПК у кількості 277 000 доз, закуплених ЮНІСЕФ. Наступна партія вакцини надійде до кінця 2016 року. Закупівля даної вакцини дасть можливість забезпечити імунізацією 1 000 000 дітей.

Нагадаємо, що протягом цього року ЮНІСЕФ закуповує для України наступні вакцини: БЦЖ, КПК, Гепатит Б, КДП (Коклюш-Дифтерія-Правець), ДП (Дифтерія-Правець), вакцину від правця для дорослих, вакцину проти сказу, ОПВ (двохвалентну). Вже укладено низку договорів на закупівлю та розроблений графік поставок.

[[textbanner]] 

Для прикладу, завдяки закупівлі вакцин КПК, БЦЖ та від гепатиту Б через ЮНІСЕФ, МОЗ вдалося б зекономити 2,4 мільйони доларів США у порівнянні з 2013 роком, та 1,1 мільйон доларів США у порівняні з 2014 роком.

«Перші поставки життєво-необхідних АРВ препаратів та вакцин КПК в рамках державної закупівлі 2015 року через ЮНІСЕФ вже прибули в Україну. Окрім економії бюджетних коштів, ЮНІСЕФ інвестує понад 360,000 доларів США своїх ресурсів на підтримку логістики по Україні. Закупівля вакцин через ЮНІСЕФ дозволить розширити ринок завдяки збільшенню прекваліфікованих ВООЗ виробників: наразі серед закуплених препаратів тільки три з восьми вакцин зареєстровані в Україні; більше виробників означає більше конкуренції, що забезпечить доступнішу ціну на препарати»,- сказала Джованна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Понад 70 країн світу закуповують вакцини через ЮНІСЕФ, та понад 90 країн закуповують АРВ препарати. Всі вакцини та АРВ препарати, що закуповує ЮНІСЕФ, прекваліфіковані ВООЗ.

Схожі статті