+380673870816 +380673870816

Брати Капранови завітали до Острозької академії з презентацією нової книги «Забудь-річка» (ВІДЕО)

Цей роман поєднує в собі  історії, про які частенько замовчували наші батьки та діди. Адже в радянські часи народ морили  наполегливо амнезією і деякі історичні факти й епізоди з життя просто  примусово  забувалися. Чи можна відновити національну пам'ять?  Про це і не лише спілкувалися зі студентами відомі письменники та публіцисти брати Капранови. 

Нам вдалося намацати болючу точку українського народу, адже в кожного своя історія забуття.  Так про свій новий історичний роман розповідають відомі письменники брати Капранови. Написати книгу «Забудь-річка»  їх надихнула саме родинна історія. 

Брати Капранови, письменники:

- У нас, як  у кожної людини, двоє дідів. Але в нас один дід – герой війни, орден «Червоної зірки», медалі має.  А другий дід - ворог народу,  58 стаття, 8 років таборів. І от в радянські часи у нас виходило так, що ми повинні того діда, який був радянським воїном поважати і пишатися, а той дід ,який сидів, повинні його гнітитися. А тепер виходить навпаки: той дід, який сидів, у нас тепер герой, а той, який був у Червоній армії, колабораціоніст. 

Писати історичні романи – справа нелегка, визнають  письменники. Для цього потрібна ґрунтовна обізнаність, начитаність та час, щоб все систематизувати. 

Брати Капранови, письменники:

- Ми над цим романом працювали 4 роки, без брехні, бо тепер Word зберігає дату створення файлу. Для того, щоб ви зрозуміли масштаб роботи, Word зберігає ще кількість годин. Ми склали по кожному файлу і з’ясували для себе, що над романом працювали  3 тисячі 110 годин.  

Ця книга втілює сюжет про трьох молодих людей, які завдяки гримасі долі потрапили на війну під одним іменем, але у різні армії. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. І лише через  багато років випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків, між ними спалахує кохання. Таким чином брати Капранови розкривають  дві сюжетні лінії -  історичну та ліричну.  Й водночас їм вдається  загострити увагу на дуже болючій  проблемі  нашого народу, яка близька ледь не кожній родині.

Петро Кралюк, проректор НаУ «Острозька академія»:

- Вперше в нашій літературі була поставлена оця проблема – забуття,  відкидання пам’яті в радянський період.  Я розумію, що більшість присутніх тут уже або народилися в часи незалежної України, або більшість років проведена вже в часи незалежної України. Але для людей, які виросли в радянські часи, можливо ця книжка багато що пояснює і пояснює й молодим людям, бо ви розумієте, що в радянські часи люди відмовлялися від своєї пам’яті. Зараз це здається дивним для вас, але так воно було.

Та чи можливо вилікувати наш народ від примусової амнезії та як повернути пам'ять нащадкам про те, що приховували предки  і дізнатися, де були справжні герої? На ці запитання, кажуть брати Капранови,  читачі обов’язково знайдуть відповідь  у їхньому новому романі.

[[YT][1]]

Схожі статті