+380673870816 +380673870816

Яка доля чекає на реабілітаційний дитячий центр при Рівненській обласній лікарні? (ВІДЕО)

На чиїй стороні правда та чи буде реформований реабілітаційний дитячий центр, що знаходиться в обласній лікарні? Про це під час круглого столу говорили медики, батьки та інші фахівці. 

Яка доля чекає на реабілітаційний дитячий центр при обласній лікарні? Це питання вже давно турбує як працівників закладу, так і батьків дітей, які там лікуються. За останньою інформацією, центр нібито мають перемістити в Рівненський обласний спеціалізований будинок дитини і створити один заклад з надання допомоги особливим діткам. Думки ж  батьків щодо такої ініціативи розділилися. 

Інна Дулак, мама хворої дитини:

- Медична реабілітація нам треба, вона тільки в Рівному в обласній лікарні. Ми не те, що звикли, тут дуже гарно, в мене аж душа зраділа, але в мене дитинка на візку. Тут є ліфти, мене підвезли машиною. А сюди поки добралася, то я навіть не уявляю як я свою дитину буду так далеко возити.

Інші ж за переїзд, стверджуючи, що в обласному спеціалізовану будинку дитини краще, ніж в реабілітаційному центрі. 

Тетяна, мама хворої дитини:

- Це один з найкращих закладів порівняно з обласною лікарнею. Ми там лежали, були на реабілітації і тут нам дуже подобається, дуже багато процедур. В обласній лікарні стільки немає.

За переїзд і створення одного потужного центру виступають і батьки онкохворих дітей та представники благодійного фонду «Скарбниця Надії». Пояснюючи це тим, що так буде краще для усіх дітей з особливими потребами. 

Юлія Кутик, голова правління БФ «Скарбниця Надії»:

- Питання про закриття відділення, яке там є, не йдеться, а йдеться про раціональне використання ресурсів і можливості створення якогось великого, потужного центру, де можна надавати допомогу діткам з особливими потребами.  І друга сторона цього питання. Вже другий рік поспіль існує проблема в тому, що відділення онкогематології переповнене і воно не відповідає тим нормам, у яких повинні важкохворі діти лікуватися. Весь час звертаємося з проханням про розширенню цього відділення і коли постало питання тут зробити потужний центр і перенести сюди відділ реабілітації, то відповідно це оптимальні умови для покращення перебування онкохворих діток. Буде добре і одним і другим.

В свою чергу завідувач центру реабілітації каже, що з розумінням ставиться до проблеми онкогематологічного відділення і підтримує їх думку щодо збільшення площі. Але вона проти переїзду, адже тут, в центрі при обласній лікарні, дітки у разі необхідності мають можливість відразу отримати консультацію потрібних лікарів. 

Лілія Зорук, завідувач центру медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи та порушенням психіки:

- Буде незручно для мам і дітей. Наприклад, днями дитинка засудомила. Мама каже, що до того такого не було. Ми відразу взяли дитинку, дали медичний супровід, завели до лікаря, зробили електроенцефалограму, відразу призначили препарат. А якщо ті судоми повторяться, то що з відси  їхати через усе місто, стояти в обласній лікарні чергу, бо так наші діти з медперсоналом ідуть поза чергою.

Не підтримує ідею об’єднання реабілітаційного центру та спеціалізованого будинку дитини на даному етапі і управління охорони здоров’я. 

Ігор Добровольський, заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації:

- Об’єднання відділення обласної дитячої лікарні і спеціалізованого центру на даному моменті управління не підтримує. Кожне управління виконує свою функцію, медичну реабілітацію виконує в повній мірі обласна лікарня. Якщо брати соціально-освітню реабілітацію, то виконується на рівні будинку дитини. Доки не буде створено новий заклад, який об’єднає ці дві функції, немає значення на якій базі, жодного рішення управління робити не буде.

Що ж буде далі та чи об’єднають реабілітаційний центр зі спеціалізованим будинком дитини, чи створять зовсім інший потужний заклад для надання допомоги особливим діткам - поки невідомо. Але дійти до спільного висновку повинні, адже є розпорядження президента України щодо реформування будинків дитини і створення на їх базі закладів іншого типу. 

Схожі статті