+380673870816 +380673870816

Рівненських фотокореспондентів закликають пройти тест на професійність (ВІДЕО)

Перші ластівки. Нагадаємо, що у нашому місті триває конкурс репортерської фотографії «Рівне-2016. День за днем». Місцеві журналісти, фрілансери та просто пересічні мешканці фіксують найважливіші події обласного центру та змагаються за звання найпрофесійнішого фотокореспондента міста. 

Перші результати – не тішать. Так, на конкурс репортерської фотографії «Рівне-2016. День за днем», який стартував ще у січні, свої роботи подали лише шість учасників. Хоча, як зазначає один із організаторів конкурсу Олександр Харват, на сайті зареєструвалося значно більше. Рівненський фотомитець припускає, що багато місцевих журналістів просто бояться можливих оцінок професійності виконаної роботи.

Олександр Харват, рівненський фотомитець:

- Я не знаю чому така слабка активність. Можливо, все-таки тому, що участь у конкурсі це певна відповідальність кожного фотографа. Можливо,  ще якась трохи боязнь.

Оцінювати роботи місцевих фотокореспондентів організатори конкурсу запросили відомого українського журналіста, який до того ж  є ведучим на телеканалі «2+2», Руслана Ярмолюка. Зокрема, вже понад два роки він працює у зоні АТО, тому не з чуток знає про вдалі кадри і сильні емоційні фотознімки. 

Руслан Ярмолюк, відомий український журналіст, ведучий телеканалу «2+2»:

- Для мене дуже важливий кадр, який міняє себе, тобто, мене і кадр, який міняє світ. Тобто, це важкі кадри. Можу сказати, що таких кадрів у моєму житті було небагато. За останні два-три роки, якщо сумувати, то в мне їх було чотири чи п’ять. І це кадри, які змінили моє життя і змінили оточуюче довкілля. Я  називаю ці кадри адреналіновими або соціальними. Це фактично емоційні кадри.

Також Руслан Ярмолюк додає, що наше місто, зокрема і область, мають безмірне поле для реалізації задумів. Зокрема, чого лише варте звичайне фото обличчя пересічного бурштинокопача, тому він не розуміє пасивності місцевих фотокореспондентів.  

Руслан Ярмолюк, відомий український журналіст, ведучий телеканалу «2+2»:

- Емоційно – це дуже сильні фотографії. Навіть не природні, а людські обличчя. По-перше, там все можна прочитати по одному обличчю: злість, злість на себе, за те, що живеш бідно, злість за країну, яка не дає тобі роботи, ненависть до міліціонерів. Все це читається на одному обличчі, тобто одне обличчя може розказати про політичну ситуацію в країні.

Одним із перших учасників конкурсу став відомий рівненський фотокореспондент Валерій Гарматюк. Він розповідає, що, на жаль, так склалося, що довелося відійти від царини  журналістики. Однак, цей конкурс дав йому можливість нагадати собі, що він в першу чергу фотокореспондент. Зокрема, на конкурс надіслав фото боксерського бою за титул чемпіона України, який нещодавно проходив у Рівному.

Валерій Гарматюк, учасник конкурсу репортерської фотографії «Рівне-2016. День за днем»:

- Я вирішив спробувати сфотографувати бокс, тому що раніше мені вдавалося зробити такі більш хороші знімки. Побачив наскільки це важко, наскільки непросто знімати такий вид спорту, але те, що я показав, мені здається, що щось мені вдалося зробити.

Нагадаємо, конкурс репортерської фотографії триватиме до кінця 2016 року. Переможцям обіцяють медалі та грошові винагороди. А найкращі світлини будуть представлені на виставці, яка стане річним фотолітописом нашого міста та краю.

Схожі статті