Профспілки Рівненщини обговорили питання організації оздоровлення та відпочинку у 2016 році

Профспілки Рівненщини обговорили питання організації оздоровлення та відпочинку у 2016 році

Федерація професійних спілок області традиційно розпочала підготовку до дитячого оздоровлення влітку 2016 року. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної ради.

Заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський взяв участь у розширеному засіданні координаційної ради з питань оздоровлення дітей при Федерації професійних спілок області з обговорення питання про проблеми дитячого оздоровлення у 2015 році та шляхи їх вирішення задля вчасної і якісної організації оздоровлення дітей влітку 2016 року.

Як відомо, з 01.01.2015 року набрав чинності закон України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування, яким призупинено фінансування проектів дитячого оздоровлення та відпочинку. Всі витрати, пов’язані з придбанням путівок лягли на профспілковий бюджет, господарників та батьків. Зростання вартості енергоносіїв, продуктів харчування, палива, медикаментів спричинили збільшення вартості дитячих путівок.

Голова Федерації професійних спілок області Микола Шершун наголосив, що лише спільним зусиллям влади, роботодавців, батьків і профспілок вдасться покращити рівень оздоровлення та збільшити кількість дітей, які будуть охоплені організованими формами відпочинку. Зокрема, з метою здешевлення вартості путівки вирішити питання надання пільг дитячим оздоровчим закладам на сплату комунальних послуг, оплату оренди за землю, енергоносіїв.

Також заступник голови Федерації професійних спілок області Марія Рожко рекомендувала соціальним партнерам перейняти досвід Острозького та Гощанського районів щодо дольової участі викупу путівок за рахунок коштів місцевих бюджетів, організацій профспілок, адміністрацій підприємств усіх форм власності, батьків та інших джерел.

 

Як зазначив заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський, з обласного бюджету для оздоровлення та відпочинку дітей соціально незахищених категорій передбачено кошти в сумі 5 млн. 249 тис. 300 гривень. З метою збільшення кількості охоплених послугами оздоровлення та відпочинку дітей соціально незахищених категорій, у 2015 році рішенням обласної ради до Обласної програми внесено зміни в частині оплати путівок. Тобто, путівки, придбані за рахунок коштів обласного бюджету, будуть надаватися безоплатно або з частковою оплатою у розмірі 20 чи 30 відсотків вартості путівки, які сплачуються за рахунок батьків або інших джерел, не заборонених законодавством.

Під час обговорення було внесено низку пропозицій. Зокрема, було наголошено, що необхідно не допустити перепрофілювання та закриття дитячих оздоровниць, вимагати внесення змін до законодавства України в частині відновлення фінансування оздоровлення дітей. У підсумку було прийнято постанову розширеного засідання координаційної ради з питань оздоровлення дітей при Федерації професійних спілок області. Також нагороджено кращі первинні профорганізації грамотами та подяками Федерації професійних спілок України та області.

Переглядів: 1259
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту