+380673870816 +380673870816

У Карпилівській школі аварійну частину даху відремонтують після закінчення навчального року (ВІДЕО)

Школу передали громаді, а гроші - привласнили. Сарненська районна рада передала у об'єднану громаду села напівзруйновану карпилівську школу та виділені на ремонт кошти віддавати не хоче. Школа в аварійному стані й  от-от розвалиться. Та обурених людей ніхто і чути не хоче. У відчаї звернулися до «Народного Контролю».

У школі навчається понад 400 дітей. Та зараз частина з них змушена ходити у другу зміну, адже один з корпусів школи в аварійному стані. На навчальний заклад мали б виділити кошти, проте, всі звернення громади до влади марні.

Ганна Карпець, в.о. старости с. Карпилівка:

- На наших дітей попадає мільйон сімсот гривень. Треба, щоб нам цієї субвенції виділили. Це за законом тільки наша субвенція. З цієї субвенції нам не перепало ні копійки. Для чого було те об’єднання, якщо нас викинули за борт?

Через дах, що обвалюється просто на актову залу, школярі  не можуть проводити свята та інші розважальні заходи. Та й вчитися у вологих та сирих класах не вельми комфортно.

Ірина, учениця Карпилівської ЗОШ І-ІІІ ст.:

- Хочемо, щоб в нас був актовий зал, щоб були різні заходи, щоб були дискотеки, щоб ми могли навіть відпочивати.  Текло тут дуже часто. Ми навіть як приходили на дискотеку, то просто текло.

Марія, бабуся школяра:

- І  холодно, дитина не роздягнеться , одягненому треба бути. Їм треба, щоб було утеплення якесь. Класи як морозильні камери, особливо оці бокові. Заходиш  і відразу такий запах, в погребі  вдома такого нема. Все на голову сиплеться.

Ганна, мама школяра:

- Дитина приходить, нагрілась,  сіла - змерзла, руки померзли і як писати і про що думати.  Він у мене весь час хворів.

Олена, учениця Карпилівської ЗОШ І-ІІІ ст:

- Не подобалося навчатися в цьому класі саме через те, що тут була низька температура, де ми часто сиділи в гуртках і мерзли.

Директор школи розповідає, що ремонтні роботи проводились лишень у головному корпусі навчального закладу, а до аварійної частини, зокрема даху,  руки  донині не дійшли.

Володимир Галушко, директор школи:

- Ще у 2006 році ми вперше звернулися до районної державної адміністрації  про те, щоб перекрити школу. Вже на той час фойє протікало і протікало у головному корпусі. У 2007 році перекрили фойє, у 2008  перекрили головний корпус і після того роботи ніякі з облаштування шатрового даху не проводилися. Хоча проектно-кошторисна документація на ці 2 корпуси була вперше виготовлення в 2010 році, потім в 2014 повторно зробили, але робіт самих не проводили.

Аби розібратися у ситуації, журналісти «Народного Контролю» вирушила до Сарненської районної ради, проте, голови на місці не застали.  Зв’язуємось з очільником райради телефоном. Той журналістів «Народного Контролю» запевнив, що проблему вирішать після закінчення навчального року. 

Руслан Серпенінов, голова Сарненської районної ради: 

- Ми передбачаємо, у нас є такі наміри, щоб передбачити кошти на ремонт даху і  по тому обстеженню, що зробив відділ освіти, можна там зробити поточний ремонт, а коли вже будуть кошти, які необхідні,  там 2 мільйони, тоді вже можна говорити про капітальний ремонт. Це коли закінчиться навчальний рік, коли будуть канікули, коли дітей не буде, шоб не створювати небезпеку.

«Народний Контроль» обов’язково перевірить, чи дотримають чиновники слова та чи полагодять  покрівлю у карпилівській школі. 

Схожі статті