+380673870816 +380673870816

У Рівненському професійному ліцеї провели традиційні змагання між верстатниками широкого профілю (ВІДЕО)

У вправних руках залізо, як пластилін. Так, у Рівненському професійному ліцеї провели традиційні вже змагання між верстатниками широкого профілю. Лише за кілька годин учасники мали із звичайного куска металу виготовити готову деталь для використання на підприємствах. 

Повелителі заліза. Так, у Рівненському професійному ліцеї учні змагалися за звання найкращого верстатника широкого профілю. Конкурс проходив у два етапи. Спочатку учасники здавали тести на знання теоретичного матеріалу, потім самостійно розробляли схему виконання практичного завдання, де зазначали точні розміри і допустимі відхилення. І вже наостанок демонстрували свої унікальні вміння та навички на токарних та фрезерувальних верстатах. Директор навчального закладу Володимир Пачебула зазначає, що подібні змагання допомагають виховувати ще більш професійних та досвідчених спеціалістів.

Володимир Пачебула, директор Рівненського професійного ліцею:

- Ми багато років практикуємо проведення цих конкурсів, тому що це стимулює загальний розвиток учня. Тобто учень, який ще навчальну програму не засвоїв у повному об’ємі за рахунок самопідготовки, готуючись до цього конкурсу, показує досить пристойні результати.

Відповідно до умов конкурсу, на виконання практичного завдання учням давалося три години. За цей час кожний із учасників мав із звичайного куска заліза виготовити досконалу деталь на токарному та фрезерувальному верстатах, відповідно до розроблених самостійно розрахунків та креслень. А спостерігали за непростою та клопіткою роботою вихованців ліцею досвідчені члени журі. Зокрема, голова журі Віктор Корольчук на Рівненському заводі високовольтної апаратури пропрацював понад  тридцять років. Розповідає, що пройшов шлях від звичайного учня до начальника. Зазначає, в першу чергу під час конкурсу звертатиме увагу на точність та якість роботи.

Віктор Корольчук, голова журі, начальник технологічного бюро спеціальних технологій відділу головного технолога РЗВА: 

- Основний критерій – це правильний хід мислення, тобто написання техпроцесу, наскільки правильно він буде складений, послідовність. І якість виконання практичної роботи.

Отож, абсолютну перемогу на обласному етапі конкурсу серед верстатників здобув Юрій Романович із селища Клевань, який закінчив місцевий НВК школу-ліцей та вступив до Рівненського професійного ліцею у вересні 2015 року. Він і представлятиме нашу область на всеукраїнських змаганнях. Хлопець зазначає, що виготовлення досконалої деталі залежить від її складності та набутих навичок. 

Юрій Романович, переможець  конкурсу:

- Від складності деталі залежить і час виготовлення такої деталі. Також від самої деталі залежать і навички. Чим кращі ці навики, чим більше досвіду праці за верстатом, тим більше навичок набувається з часом.

Відтепер переможець посилено готуватиметься до всеукраїнських змагань, які, імовірніше, пройдуть у травні на Дніпропетровщині.

Схожі статті