+380673870816 +380673870816

Рятувальники Рівненщини розказали про наслідки пожеж в екосистемах (ВІДЕО)

Спалювали суху траву, а  натомість ледь не зірвали  АЗС. Такий випадом мав місце у Рівному декілька днів тому. Тому рятувальники спільно з фахівцями інших служб вирішили нагадати містянам, що спалювання сухої рослинності, вже давно не практикується в цивілізованому світі, адже це завдає шкоди довкіллю, здоров’ю, а подекуди призводить до трагедій. 

Минулоріч через спалювання сухостою на Рівненщині вогонь знищив 6 житлових будинків та забрав життя 2 людей, а вже цьогоріч полум’я, що здійнялось від спалювання сухої трави, впритул наблизилось до однієї з АЗС в Рівному. До чого це могло призвести, аби не рятувальники, здогадатись не важко. Тому фахівці Служби порятунку вкотре закликають людей перестати спалювати сухостій. Тим паче, що з настанням тепла збільшується і ризик неконтрольованого розповсюдження вогню.

Богдан Масовець, начальник Рівненського обласного центру з гідрометеорології: 

- На наступні декілька днів температура підніматиметься до +18 градусів. Також протягом п’яти днів будуть маленькі короткочасні дощі. Літо, за нашими прогнозами, буде спекотне. Зараз відбувається зміна клімату, тому літо буде жарке.

Безвідповідальні палії цьогоріч вже встигли додати роботи рятувальникам. Наразі офіційно зафіксовано до десятка пожеж викликаних неконтрольованим спалюванням сухостою, проте, це лише офіційна цифра, яка обрахована за кількістю виїздів вогнеборців тоді, коли люди самотужки вже не могли впоратись з розповсюдженням вогню.

Олег Панюк, заступника начальника ГУ ДСНС України в Рівненській області:

- Щодня нами робитсяь об’їзд території навколо міста та по Рівненському районі. Також оперативні групи їздять  районами для моніторингу ситуації щодо горіння сухої трави. На сьогоднішній день зафіксовано до 10 трав’яних пожеж. Також є такі пожежі, які ніхто не гасить, бо немає офіційних викликів.

Зазвичай люди спаллють суху траву на полях, по-перше, аби не прибирати її, а по-друге, вважать, що це сприятиме урожайності ґрунту. Насправді, як зазначають фахівці, знищений природний массив від таких пожеж, відновлюється упродовж 5-6 років, відповідно  урожайності  це аж ніяк не сприяє позитивно. Разом з тим, може завдати значної шкоди здоров’ю.

Юрій Ромець, в.о. начальника ГУ Держсанепідслужби в Рівненській області:

- Цей дим шкідливий тим, що виділяється цілий ряд негативних речовин. Пригадуєте, минулоріч горіли торф’яники. Після цього відразу загострились хронічні захворювання дихальних шляхів, серцево-судинні. Серед дітей з’явились алергії, астми. Негативний вплив викликаний дрібними частниками диму, які після спалювання трави виникають. Вони проникають дуже глибоко в легені.

В теорії законом передбаченне покарання за спалювання сухостою, проте, на практиці зловити за руку нікого не вдається. Тому рятувальники апелюють до здорового глузду жителів краю та вкотре наголошуючи на тому, що не контрольоване розповсюдження вогню  може призвести до трагічних наслідків. 

Схожі статті