Як платити рівнянам за газ? (ВІДЕО)

Як платити рівнянам за газ? (ВІДЕО)

У рівнян борги за газ?! У власників квартир, які не мають газових лічильників, а таких на Рівненщині понад тридцять тисяч, з’явилися борги за газ. 

Хотіли зробити ніби краще, а вийшло як завжди. Нагадаємо, минулої весни Кабмін для споживачів, які не мають лічильників, вдвічі зменшив норми споживання газу, щоб родини не платили щомісяця шалені суми.  

Вікторія Левчук, прес-секретар ПАТ «Рівнегаз»:

- Люди, які не мають лічильника, сплачували за відповідними нормами, розрахованими відповідними фахівцями, які розраховували норми споживання природного газу. За останні пару років уряд декілька разів змінив норми. Вперше -  в жовтні, наступного разу це була постанова з квітня 2015, де ці норми були зменшені вдвічі і відповідно люди дев’ять місяців сплачували за цією постановою.

За словами спеціалістів, таке нововведення обурило споживачів, які платили за лічильником, тому вони звернулись до суду.

Вікторія Левчук, прес-секретар ПАТ «Рівнегаз»:

- Споживачі, які платили за газ за лічильником, визнали ці норми несправедливими, оскільки вони опинилися в більш програшній ситуації, адже люди платили за газ практично використаний,  а люди, які не мали лічильника, могли використовувати газ понад норму. Вищий адмінсуд 28 січня  скасував цю постанову, визначивши її не дійсною і не чинною з моменту прийняття.  Відповідно ми нараховували людям за тими нормами, які діяли до введення цієї постанови. І за дев’ять місяців людині нарахували борг. 

Зважаючи на це у ПАТ «Рівнегаз» зазначили, що вони пішли на зустріч споживачам і розбили борг на дев’ять місяців, тобто, щоб людина сплачувала 1/9 частину від суми боргу щомісяця. Але знову виникла проблема. 

Вікторія Левчук, прес-секретар ПАТ «Рівнегаз»:

- Вчора Кабмін видає нову постанову. Знову про зміну норм споживання. Збільшивши норми споживання в півтора  рази для споживачів без лічильників. Ті, які діяли на незаконній постанові.  Нові норми для споживачів, які мають лише одну газову плиту і мають гаряче газопостачання 4,4 кубів на людину. Для споживачів, які не мають гарячого водопостачання, але користуються газовою плитою буде 7,1 куба газу і відповідно користувачі, які користуються газовою плитою і колонкою буде 14 кубів газу на одну людину.

Як тепер бути і як нараховувати людям, які мають сплатити борг за дев’ять місяців, в ПАТ «Рівнегаз» не знають, кажуть, що чекають роз’яснення «Міненерговугілля. В свою чергу рівняни такими змінами обурені. 

Тамара Шатохіна, рівнянка:

- Я взагалі вважаю, що це неподобство. Якщо вони кажуть, що це на шість кубів, а тепер вважають, що це помилка і з березня місяця треба перерахувати все, то нехай вони платять. Чого люди повинні платити? Вони вже і так забрали все, що можна було. 

Наразі рівяни в очікуванні, а спеціалісти радять містянам встановлювати  газові лічильники, щоб не виникало таких непорозумінь.  

Переглядів: 1836
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту