На розвиток агропромислового комплексу держбюджетом передбачено 350 мільйонів гривень видатків загального фонду та 24,6 мільйона гривень спецфонду

На розвиток агропромислового комплексу держбюджетом передбачено 350 мільйонів гривень видатків загального фонду та 24,6 мільйона гривень спецфонду

На підтримку розвитку агропромислового комплексу згідно із Законом України «Про Державний бюджет на 2016 рік» передбачено видатки загального фонду обсягом 350 млн. гривень. Про це повідомив директор департаменту фінансово-кредитної політики Мінагрополітики Баграт Ахіджанов під час наради з питань обговорення стратегічних напрямів розвитку аграрного сектору економіки та проблемних питань розвитку регіонів.

«З них на підтримку заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів передбачено 300 млн. грн., а на підтримку тваринництва – 50 млн. грн.», - зазначив Баграт Ахіджанов.

Він також повідомив, що видатків спеціального фонду держбюджету передбачено в обсязі 1424, 6 млн. грн. Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«При цьому на інтервенційний фонд Аграрного фонду передбачено 1400 млн. грн., на кредити фермерським господарствам – 15,8 млн. грн., на резервний насіннєвий фонд – 5,0 млн. грн. та на лізинг сільгосптехніки – 3,8 млн. грн.», - повідомив директор департаменту. 

Що стосується непрямої державної підтримки сільгосптоваровиробників, Баграт Ахіджанов розповів, що єдиний податок для платників IV групи має безстроковий термін дії і сплачується в рахунок: податку на прибуток, земельного податку, збору за спецвикористання води, а також збору за здійснення деяких видів підприємницької діяльності. «При цьому ставки з 1 га наступні: для ріллі, сіножатей і пасовищ – 0,81; для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,49; для ріллі, сіножатей і пасовищ, що спеціалізуються на закритому ґрунті – 5,4; для багаторічних насаджень – 0,49; для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,16; для земель водного фонду – 2,43», – пояснив директор департаменту.

 

Також він розповів про спецрежим оподаткування ПДВ діяльності у сфері сільського і лісового господарства та рибальства (акумуляція ПДВ), термін дії якого триває до 01.01.2017 року. «З 01 січня 2016 року розподіл коштів ПДВ між держбюджетом та спецрахунками сільгосппідприємств у залежності від виду діяльності в таких пропорціях: за операціями із зерновими і технічними культурами: 85/15; за операціями з продукцією тваринництва: 20/80; за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами (крім операцій із зерновими і технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва): 50/50», - пояснив Баграт Ахіджанов.

Крім цього, він перелічив затверджені стандартні страхові продукти для страхування сільськогосподарської продукції за державною підтримкою: «Це озима пшениця (на період перезимівлі), озимі пшениця та жито (на весь період вирощування), яра пшениця і ячмінь (на весь період вирощування), соняшник та цукровий буряк».

Щодо страхових продуктів, які планується затвердити у I півріччі 2016 року, Баграт Ахіджанов зазначив озимі пшеницю та жито (на весняно-літній період вирощування), сою і кукурудзу.

Переглядів: 915
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту