+380673870816 +380673870816

У Рівному чоловік розрахувався за мобільний телефон фальшивими гривнями (ВІДЕО)

У Рівному чоловік розрахувався за мобільний телефон підробленими купюрами. Сума чимала, більше 16 тисячі гривень. Зловмисника шукають поліцейські та  застерігають громадян бути вкрай уважними  при будь-яких операціях з грішми. Для цього провели спеціальний публічний інструктаж.

Новенькі купюри і на перший погляд справжні. Той самий Григорій Сковорода на п'ятисотці. І навіть водяний знак присутній. Та пильне око експерта та його спеціальна техніка за кілька хвилин визначають інше. Усі ці гроші фальшиві. Житель Рівного замовив  в Інтернеті мобільний телефон та швидко розрахувався через кур’єра. 

Любов Гуда, прес-офіцер ГУ Національної поліції в Рівненській області:

- Отримав посилку і віддав гроші, кур’єр оглянув паспорт, звірив дані, прізвище. Коли кур’єр повернувся до офісу там уже виявив, що кошти є фальшивими.

Фальшивки у потерпілих продавців вилучили правоохоронці.  Ці фантики тепер проходять у кримінальному провадженні як речовий доказ. Злочинця розшукують. І таких випадків як і в Рівному, так  і по всій області вистачає. Лише за останній рік такого роду  «махінацій»  збільшилось більше ніж удвічі. Зловмисники розраховуються в супермаркетах , громадському транспорті, на ринку і навіть в банках. 

Іван Гоменюк, заступник заввідділу криміналістичних видів досліджень НДЕКЦ МВС:

- Злочинці підробляють ті елементи захисту, які відомі широкому загалу і ті елементи, на які звертає увагу звичайна людина.

Експерти-криміналісти називають три основні позиції, на які необхідно зважати: по-перше, це спеціальний папір та звукові відчуття. 

- Якщо взяти банкноту до  рук, то перше, що привертає увагу, спеціальний хруст. Якщо банкнота виготовлена на спеціальному папері, то банкнота його мати не буде.

Друга деталь -  водяний знак. Він заходиться  на не задрукованому боці банкноти. І нарешті - захисна кодована стрічка: тут має бути набитий мікротекст. Це те, на що може звернути увагу людина не маючи професійних знань.  

- У  звичайних умовах, коли людина бере номінал в освітленому місці може продивитися на просвіт наявність чи відсутність ось цих елементів захисту.

А для експертів, які визначають фальшиві гроші увесь робочий день, то ціла наука. Від коливань кольору, до грубості шрифту.  Спеціалісти, які працюють в цій сфері  роками, відзначають, що злочинці вдаються до найтонших хитрощів. Особливо це стосується євро та доларів США.  

У  комерційних банках теж нерідко фіксуються спроби провести «фантики» через рахунки. За останні роки касирів озброїли обладнанням для перевірки  кожної купюри, окрім цього співробітники фінустанов зобов’язані  володіти  відповідними знаннями.

Андрій Хмельник, співробітник банку:

- Якщо трапляється фальшива купюра, працівник банку зобов’язаний вилучити таку купюру, далі до національного банку, де експерти визначають її фальшивість. Це контролює Нацбанк України. Працівники користуються інструкціями та перевіряють усі кошти відповідно до  даних інструкцій.

Поліцейським Рівненської області відомо про 55  фактів з  підробленими грішми  за минулий рік. Це вдвічі більше за попередній. За перші три місяці цього року злочинці здійснили 25 операцій з фальшивками.  Встановити осіб причетних до друку та розповсюдження підроблених грошей не просте завдання,  кажуть в поліції, тому радять не втрачати пильності під час  грошових операцій як з малими,  так і з великими сумами. 

Схожі статті