+380673870816 +380673870816

Рівненська майстриня вишила твори Івана Франка (ВІДЕО)

Десять місяців клопіткої праці і шедевр готовий. Олена Медведєва, рівненська майстриня презентувала унікальну книгу - «Вишиті твори Івана Франка». У збірці налічуються понад тридцять віршів великого поета. 

Вишиті рядки великого Каменяра. Рівненська майстриня Олена Медведєва презентувала книгу Івана Франка. Це унікальна робота майстрині, адже у збірці налічується понад тридцять віршів  і всі вони є вишитими. Працювала над витвором рукодільниця десять місяців. 

Олена Медведєва, рівненська майстриня:

- Чому саме «Народна пісня»? Тому що саме цим віршем Іван Якович прийшов до народу, вперше його надрукував у періодиці. Тому хіба був у мене вибір назвати цю книгу інакше, адже це перша вишита книга. Тому що для народу і в ній багато писемної лірики. Вона оздоблена візерунком з улюбленої Франкової вишиванки.

Майстриня розповідає, що це вже не перша її вишита книга, але найбільша і має вагу п’ять кілограмів.  До того ж в цій роботі вона використовувала нову техніку вишивання. Тому  не дивно, що подивитися на цей витвір мистецтва прийшло чимало людей.  

Ніна Шило, член «Союзу українок»:

- Це не ординарна жінка, коли я подивилася всі її роботи, крім творів Франка, мені хотілося вигукнути, що це геніально і не ординарно, бо й справді такого ніхто й ніде не бачив, ніхто не зробив. Це велика честь для Рівного, для України. 

Єлизавета, учениця школи №18: 

- Я була вражена цією книгою. Це настільки клопітка робота.  Я не уявляю на скільки можна так багато терпіння вкласти в це. Мені здається, що для Рівного вона принесе великий внесок.

В колекції майстрині крім вишитих книг є й інші креативні ідеї. До того ж Олена Медведєва пише свої власні збірки, які активно популяризують серед школярів. 

Катерина Сич, заступник начальника управління освіти: 

- І в’язані в неї книги, і з шкіри, і з різними витинанками. Це дуже цікаво. Ми також хотіли, щоб діти, які не розмовляють українською мовою, щоб вони бачили цікаву, креативну книгу і читали українською. 

Побачити ж незвичну книгу рівняни зможуть в музеї Бурштину, там знаходяться й інші роботи майстрині. Також  рукодільниця зазначила, що й надалі продовжуватиме працювати в цьому руслі у планах вишити ще декілька книг – Євангеліє від Матвія, «Лісову пісню» Лесі Українки та «Повість минулих літ» Нестора Літописця. 

Схожі статті