+380673870816 +380673870816

На Рівненщині всихають соснові ліси (ВІДЕО)

Це явище спеціалісти пов’язують із кліматичними змінами, внаслідок яких масово поширюються шкідники та хвороби. Нині лісівники краю спільно з науковцями вирішують як протидіяти проблемі. А поки вони думають, назріває ще одне екологічне лихо на Поліссі, пов’язане з масовим незаконним видобутком бурштину.  

Шкідники та хвороби атакують. На Рівненщині спостерігається стрімке всихання хвойних дерев. Лихо, яке останніми роками швидко поширювалося  Житомирщиною та Волинню, дісталося тепер і до Рівненської області. Спеціалісти пояснюють такі тенденції із глобальними кліматичними змінами.

Андрій Артюшок, головний спеціаліст лісопатолог  управління лісового та мисливського господарства Рівненської області: 

- В зв’язку з температурними аномальними явищами у нас знизився рівень ґрунтових вод, разом з цим послабились лісові насадження  і йде масове зараження вторинними шкідниками, такі як короїди, які розносять мікозні гриби, вони також поширюють хвороби, що є патогенними для лісових насаджень.

Лісники нарахували більше 16 тисяч гектарів пошкоджених насаджень, найбільше потерпають саме поліські райони. Протидіяти загрозі можна спеціальними санітарними заходами, - кажуть фахівці. Але часу на роздуми небагато, бо ціла ділянка соснового лісу може всохнути лише за один вегетаційний період.

Андрій Артюшок,  головний спеціаліст лісопатолог  управління лісового та мисливського господарства Рівненської області:

- Тут треба вчасне втручання лісових заходів. Тобто проведення санітарно-оздоровчих заходів. Вчасне видалення хворих дерев з насаджень. Це тенденція не для того, щоб знищити ліс. Навпаки, ми таким шляхом рятуємо від поширення цих хвороб.

А поки спеціалісти вирішують цю проблему, назріває ще одне екологічне лихо пов’язане з незаконним видобутком бурштину на поліських землях. Нині стрімко винищуються сотні гектарів найбагатшої за всіма ознаками біорозмаїття поліської природи. Масштаб лиха сягає не лише у ширину гектарів на полях і в лісах, а й у глибину надр. 

Сергій Івашинюта, перший заступник начальника управління лісового та мисливського господарства Рівненської області:

- Це пошкоджується водний баланс, забруднення мастилами, бо там сотні помп, забруднення відходами. Це страшне. Це треба бачити, що там робиться.

Для порятунку поліським землям вкрай необхідна рекультивація, тобто відновлення. Проте, на сьогоднішній день через неконтрольовану ситуацію лісова охорона не спроможна  забезпечити це. 

Схожі статті