+380673870816 +380673870816

У Рівному розповіли про переваги створення ОСББ (ВІДЕО)

З себе відповідальність зняли та на інших переклали. Так, держава категорично відмовилася фінансувати утримання багатоповерхівок. Тепер цим питанням будуть займатися самі мешканці. Відтак, Рада голів ОСББ Рівного вирішила не зволікати і зібрала небайдужих профспілкових лідерів на семінар, аби на власному прикладі розказати про переваги створення ОСББ, а відтак і ефективність самостійного розпорядження своїми будинками. 

Державі не до багатоповерхівок. Так, вже з першого липня всі питання щодо утримання висоток будуть вирішувати не ЖЕКи, а самі мешканці.

Ігор Мічуда, почесний голова ГО «Рада голів ОСББ Рівного та області»:

- Часу залишилося чотири місяці. Через чотири місяці, якщо ви самі не приймете рішення, що зараз почали по 2-3 будинки у день приймати рішення, що вони вирішують свою долю, то за вас приймуть рішення простим розподіленням. Проведуть так званий тендер і призначать вам керуючого чи управляючого. Він не обмежений по території. Він може бути як хорошим ЖЕКом, так і поганим, можуть бути ті самі реформовані ЖЕКи.

Втім, у нашому місті ситуація із утриманням багатоповерхівок не погана, - зазначає голова бюджетної комісії Рівнеради Сергій Паладійчук. Оскільки мешканці будинків активно почали створювати ОСББ. І в результаті ці об’єднання отримали неабиякі переваги.  Зокрема, будучи у статусі ОСББ вони можуть вирішувати нагальні проблеми капітальних ремонтів в будинку за рахунок співфінансування з Муніципальної програми сталого розвитку.

Сергій Паладійчук, депутат, голова бюджетної комісії Рівнеради:

- Якщо у минулому році фінансування було у межах 12-14 мільйонів гривень, то в цьому році ми вже виділили 20 мільйонів гривень. І я думаю, що ми ще 5-8 мільйонів будемо довиділяти для того, аби всі бажаючі будинки, які хочуть щось зробити у себе з допомогою громади,  профінансувати.

Голова Ради голів ОСББ Рівного Роман Алексійчук розповідає, що для того, аби створити ОСББ не потрібно багато сил чи часу. Зокрема, спочатку  необхідно організувати ініціативну групу, провести установчі збори, обрати правління, здійснити реєстрацію об`єднання співвласників, виготовити печатку та  відкрити рахунок. І після цього можна розпочинати свою активну діяльність з обслуговування власного будинку.

Роман Алексійчук, голова Ради голів ОСББ м. Рівне:

- Люди будуть вирішувати самостійно, що робити в їхньому будинку, хто це буде робити, контролювати хід виконання. Думаю, що кожен із співвласників буде більше знати, що робиться у їхньому будинку, куди витрачаються їхні кошти. Звичайно, якщо комусь буде капати на голову, то значить його треба буде зробити. Вони не будуть вже вистоювати у довгих чергах до начальника ЖЕКу,  відповідно вони будуть вирішувати нагальні питання.

Разом з тим в ОСББ мешканці на власний розсуд можуть розпоряджатись коштами отриманими від квартплати, які вони раніше сплачували до ЖЕКу, а відповідно і не чекати роками допоки їм встановлять лавочку чи нові поштові скриньки.

Схожі статті