+380673870816 +380673870816

Рівненський перинатальний центр поповнився засобами по догляду та виходжуванню недоношених діток (ВІДЕО)

Свято для недоношених діток. Так, Рівненський перинатальний центр поповнився засобами по догляду та виходжуванню недоношених новонароджених. Це різноманітні подушечки, укладки, підкладки для животиків, ніжок, які допомагають цим діткам скоріше реабілітуватися. 

Зі всього світу по нитці. Так, батьки, які стикнулися із проблемою недоношених діток об’єдналися в один соціальний проект. Їхнє дітище «Торопижки» займається тим, що матеріально допомагає перинатальним центрам по всій Україні. Зокрема, і рівненський поповнився майже сотнею позиціонерів для догляду та виходжування недоношених новонароджених. За допомогою цих засобів дитина може "відчувати" свої ручки і ніжки, докладати менше зусиль для рухів, завдяки чому їхній реабілітаційний період займає менше часу.

Анна Вініченко, куратор проекту «Торопижки»:

- Меценатом стала дівчинка. Вона уродженка України з Хмельницької області. Сама проживає в Австрії. У неї в самої недоношена двійня. Хлопчиків вона народжувала уже в Австрії, там використовують такі позиціонери, тому вона захотіла допомогти деяким перинатальним центрам України для того, щоб були умови плюс-мінус рівня австрійським. На 13,5 тисячі гривень позиціонерів ми сьогодні передали у Рівненський перинатальний центр для двох відділів - інтенсивної терапії і виходжування.

Зокрема, Анна Вініченко цією проблемою перейнялася неспроста. Оскільки три роки тому сама народила донечку-поспішайку. Поліночка з’явилася на світ вагою менше кілограма.

Анна Вініченко, куратор проекту «Торопижки»:

- Народилася донька 870 грамів, тому ми також пройшли через це. Знаємо по собі, як важко виходжувати таку дитину. І коли ми виходжували, то взагалі було дуже мало інформації, тому і створили такий проект.

Заступник головного лікаря з неонатології Галина Ковальова зазначає, що фінансування на виходжування недоношених новонароджених катастрофічно не вистачає. Оскільки на одну дитину потрібно щонайменше три тисячі гривень на день, а держава виділяє лише 19. Тому зазвичай  батьки за власний кошт і виходжують своїх діток. Тому, каже, допомога волонтерів на сьогодні як ніколи є необхідною.

Галина Ковальова, заступник головного лікаря з неонатології  Рівненського перинатального центру:

- Для того, щоб виходити недоношену дитину приблизно потрібно 3,5 тисячі гривень в день. Це в середньому. Є різні випадки, є різні діти. І це не один день, не два. Це місяці, під час яких потрібно цих дітей виходжувати і приводити до стану відповідного. 

Окрім того, Галина Ковальова наголошує на тому, що з кожним роком кількість недоношених діток лише зростає. Тому вони сподіваються на допомогу не лише волонтерів, а й розуміння проблеми місцевою владою.

 

Схожі статті