+380673870816 +380673870816

В Україні прийняті нові антикорупційні правила користування надрами

В Україні прийняті нові антикорупційні правила користування надрами. Відтепер надання спецдозволів на користування надрами відбуватиметься через проведення аукціонів з їх продажу, що забезпечить максимальну відкритість та конкретність процедури. Таке рішення нещодавно ухвалено Урядом шляхом внесення відповідних змін до постанов КМУ №615 та №594 від 30.05.2011 року.

Статистика останніх років свідчить про те, що раніше через цю процедуру видавалося менше 5% спецдозволів. Тобто аукціони фактично не працювали, - говорить голова Офісу ефективного регулювання BRDО Олексій Гончарук.

Зміни передбачають можливість для бізнесу самостійно ініціювати винесення окремих ділянок надр на аукціони, спрощують процедуру та уточнюють підстави для відмови у наданні надр в користування. Про це повідомила прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

Олексій Гончарук уточнює, що постановою значно зменшується перелік підстав, якими раніше користувалися для уникнення аукціону та прибираються корупційні перепони для участі добросовісних компаній в аукціонах. Зокрема, тепер бізнесу буде надаватися достатньо часу та інформації для вивчення лоту, що виставляється на продаж. Це дозволить створити між надрокористувачами чесну конкуренцію.

[[textbanner]] 

Заступник Міністра екології та природних ресурсів Світлана Коломієць зазначає: «Сфера надрокористування до недавнього часу була однією з найбільш корумпованих в Україні, у тому числі і через недосконалість регулювання відносин. Зміни правил гри у сфері надання спецдозволів – це лише один з кроків на шляху масштабної реформи надрокористування, яку ми сьогодні впроваджуємо. Наша ціль – надати всім учасникам ринку рівні можливості та викорінити корупцію, що панувала у цій галузі багато років».

Реформа надрокористування сприятиме створенню більш привабливого інвестиційного клімату в Україні, - впевнена Перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі Юлія Ковалів.

За її словами, оскільки світова тенденція така, що ціни на ключові енергетичні та рудні ресурси падають, світовий обсяг інвестицій у 2016-2020 роках буде скорочуватися. Тому для того, щоб Україна отримала ці інвестиції, регулювання у сфері надрокористування повинно бути максимально прозорим і ефективним.

Документ був розроблений групою експертів за участю Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Офісу ефективного регулювання BRDO та громадських організацій. Робота над ним тривала близько року.

Схожі статті