+380673870816 +380673870816

Про інформаційні війни студентам МЕГУ розповіли відомі журналісти та науковці (ВІДЕО)

Розстріляні хлопчики, озвірілі бандерівці, фашизм… Все це стало результатом інформаційної війни проти України із сусідньою державою-агресором. Як протистояти інформаційним атакам та захистити кордони українського інформаційного простору - студентам факультету журналістики МЕГУ розповіли відомі журналісти та науковці. 

Україна вже пережила інформаційний бліцкриг від сусідньої держави-агресора. Адже інформаційний простір нашої держави з часів проголошення незалежності ніхто не готував до можливої атаки. Тепер же, завдяки старанням російських ЗМІ, українським журналістам та дипломатам доводиться виправдовуватись перед усім світом і пояснювати, що насправді все вигядає не так, як показує це російське телебачення. Аби навчити майбутніх журналістів вміти протидіяти інформаційним атакам, до Міжнародного економіко-гумантірного університету завітали практикуючі журналісти та науковці зі своїми майстер-класами, присвяченими темі інформаційної війни.  

Сергій Ющишин, член правління ГО «Центр підтримки журналістів»:

- Все спрямовано на студентів факультету журналістики. Адже це наше майбутнє, яке має подавати інформацію об’єктивно. Дуже багато є теорії. Ми ж хотіли показати на практиці як можна протидіяти інформаційним війнами. Ми хочемо показати приклади інформаційних війн, які є вже проти України і навіть Рівненщини.

Інформаційна війна була програна ще до її початку. В цьому переконаний український письменник, журналіст та науковець Олег Романчук. Адже український культурний та інформаційний простір завжди переживав засилля російської пропаганди. Наводить він приклади на перший погляд зовсім невинної кінокомедії, проте, така стрічка насправді демонструвала, що Україна та Росія «Єдіная страна», а це тепер має свої наслідки.

Олег Романчук, шеф-редактор журналу «Універсум»:

- Скажімо, що поганого у фільмі «Діамантова рука». Але цей фільм також виконує певну диструктивну роль в Україні. Адже нам нав’язують світосприйняття через російські окуляри. Нам «впарюють» ті совкові думки, що нам немає, що ділити і що ми такі, як і вони. 

Нинішні та майбутні журналісти вже стали солдатами в інформаційній війні з країною-агресором. Тому потрібно не лише усвідомлювати, що журналісти живуть та працюють у час тотального маніпулювання суспільною думкою, але й вміти відвойовувати інформаційні кордони своєї держави. 

Володимир Тарасюк, доцент кафедри журналістики Ужгородського національного університету:

- Думка, що де починається прес-служба, там закінчується журналістика і там, де починається інформаційна війна, закінчується журналістика є не зовсім точною. Адже якщо ти об’єктивний та озброєний правдою, то в інформаційній війні ти почуваєшся журналістом. І навпаки, коли російські журналісти беруть кадри з інших регіонів і кажуть, що це відбулось в Україні, то ми розуміємо, що це дійсно війна брехні, з якою потрібно боротись війною правди.

Також майбутнім журналістам розповіли про проблеми фахової етики в ЗМІ та про наслідки агресії в інформаційному просторі. 

Схожі статті