+380673870816 +380673870816

Оптимізація шкіл на Рівненщині – не значить закриття, а лише крок до якісної освіти

Нині на Рівненщині знаходиться понад 70 шкіл, які налічують менше сотні учнів, серед них 37 – які відвідує менше 40 учнів. Якість освіти, кажуть фахівці,  там часто не відповідає сучасним вимогам. Адже  один учитель, не рідко, може викладати по кілька навчальних предметів чи учні взагалі можуть навчатись індивідуально. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

«Мова йде про оптимізацію мережі навчальних закладів, мета якої не в тому, щоб перекрити дітям доступ до отримання знань, а у тому, щоб дати школярам належні умови для навчання — тобто школу, в якій є теплий клас, нормальна їдальня, спортивна зала і головне – якісний рівень освіти»,- наголосив начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський.

Оптимізувати мережу, зазначають освітяни, можна різними способами – це і пониження ступеня навчальних закладів, і створення окремих філій малокомплектних шкіл  у складі більших , і  входження малокомплектних до складу більшої школи та створення закладу нового типу. При цьому, зазначають, оптимізація не торкнеться початкової ланки на селі.

«Оптимізацію часто ототожнюють із закриттям. Це помилково. Оптимізація – це реорганізація чи укрупнення навчальних закладів. Ми не прагнемо позакривати школи, поки бачимо, що в ній мало учнів. Адже через кілька років  демографічна ситуація в населеному пункті може різко змінитись», - додав Григорій Таргонський.

Вирішуватимуть як саме та на які саме заклади чекатиме оптимізація безпосередньо в кожному районі чи новостворених тергромадах. Крім того, що це лише сприятиме наданню освіті нового рівня та нової якості, оптимізовані навчальні заклади можуть претендувати на закупівлю для своїх учнів шкільних автобусів. Втім тут необхідно буде виконати ще одну умову – вже владі на місцях.

[[textbanner]]  

«Рівненщина потребує 112 шкільних автобусів. Однак, придбати усі відразу немає можливості ні за кошти державного бюджету, ні тим більше – громади. Зараз для нашого краю з держбюджету надійшло понад 27 мільйонів гривень освітньої субвенції на ці потреби. Їх вистачить аби придбати до 40 автобусів. Однак, шкільний автотранспорт можливо буде  придбати лише, коли з місцевих бюджетів районів  виділять таку ж суму грошей», - наголосив заступник голови Рівненської ОДА Олександр Савчук.

Під час засідання координаційної ради з питань оптимізації мережі навчальних закладів області, стало відомо, про готовність до оптимізації 26 шкіл Рівненщини, втім співфінансувати придбання шкільного автотранспорту місцеві органи влади поки що погодились для 13. За інформацією управління освіти  і науки ОДА.

Схожі статті