+380673870816 +380673870816

Що потрібно знати рівнянам, якщо їх права порушують на роботі? (ВІДЕО)

Що робити, якщо ваші права на роботі порушують або ж звільняють безпідставно? Як поводитися, коли керівництво чинить тиск на вас? Ледь не щодня рівняни зіштовхуються із такими проблемами та порушенням трудового кодексу.  

Василь Янчук працював ось у цьому супермаркеті електромеханіком. Розповідає, що тут його двічі брали на роботу та двічі звільняли. Востаннє інцидент закінчився непорозумінням з прикрими наслідками.

Василь Янчук, звільнений з роботи:

- Я працював у цьому магазині і з радістю приходив на роботу. Одного разу взяв із свою річ з дому та приніс її на роботу і мене з цього приводу звільнили з роботи. Зняли премію. Просто такий вийшов конфлікт з начальником охорони, коли я повернувся, щоб мені повернули цю річ, то він хапав мене за  груди і викидав з кабінету. Звільнили і не пояснили нічого. Я питав, а вони не пояснили, чого мене звільняють і з якої причини мене звільняють.

В результаті чоловік підписав  заяву на звільнення за згодою обох сторін. В супермаркеті цей інцидент на камеру не коментують. 

- Ніяких коментарів, на жаль, не даємо. З офіційним листом звертайтеся і вам надамо відповідь.  

- А попередньо, яка там була причина, він пройшов тест якийсь? Він не підходить як професіонал? Він не пройшов експертизу?  Але ви його повторно взяли на роботу? Він у вас працював, а ви його знову взяли.

- Так.

Із своєю проблемою чоловік пішов до правозахисників. Ті, розповідають, що подібні звернення не є рідкістю, зазвичай люди таки знають свої права, але не поспішають їх використовувати в реальному житті.

Микола Глотов, юрист РОГО КВУ:

- Людина знає, що має право на працю, відпустку, але практично це реалізувати в конкретній ситуації не може. В результаті виходить ситуація: людина порушень не допускає, але її звільняють і змушують написати заяву або за власним бажанням, або за згодою сторін. Це практика, яка поширена і в бюджетній сфері, і в державних організаціях.  

Якщо на вас чинять тиск на роботі, першим, хто може допомогти та захистити - колектив. 

Микола Глотов, юрист РОГО КВУ:

- Якщо б людина не погодилася підписувати заяву за згодою сторін, а сказала б, що звільняйте мене за прогулами чи ще за якоюсь статтею, адже це право роботодавця. І роботодавець, наприклад, написав звільнення по прогулу і згодом людина оскаржила б таке звільнення і в суд привела свідків, працівників, які в той момент були на зміні. І працівники підтвердили. Що ніякого прогулу не було. То суд би став на захист такої людини.

Якщо ваші права порушують, на це потрібні докази, тут в пригоді стануть і технічні засоби - телефон, диктофон, камери спостереження на підприємстві. Також можна залучатися допомогою свідків чи якщо вас навмисне не допускають до місця роботи, викликати поліцію.

Микола Глотов, юрист РОГО КВУ:

- Якщо є певна конфронтація і намагання людину з роботи витіснити, тоді важливо зафіксувати факт, що людина прийшла на роботу. Треба на місці просити письмовий документ, якщо не вдається його отримати, то треба викликати людей, які зможуть цей факт зафіксувати. Як на мене, для цього, перше, що може бути використано, дзвінок в поліцію. Бо поліція, якщо приїжджає, має право брати пояснення  в однієї і іншої сторін.

Ситуацію, з якою зіштовхнувся пан Василь, вирішити вкрай важко,- розповідають правозахисники, адже він вже підписав заяву на звільнення за згодою обох сторін. Свої скарги, згідно порад, він  висловив «на гарячу лінію» представників закладу, де працював.  Там пообіцяли дати відповідь протягом 5 днів.

Схожі статті