+380673870816 +380673870816

Жахлива смерть 40-річного токаря у моторвагонному депо на Рівненщині (ВІДЕО)

Олександра Солтиса замотало на верстат, на якому він обточував колісні пари вагона. Попри тяжкі травми, на місці трагедії зовсім не було крові. Як саме травмувався Олександр Солтис, ніхто не бачив. Не чули й криків потерпілого. 

Його тіло побачили біля верстата вже запізно. Агрегат буквально замотав його, відірвавши руку. Поруч лише лежали окуляри чоловіка. 

Микола Краснолюба,  завідуючий сектором розслідування нещасних випадків і аварій на виробництві управління Держпраці в Рівненській області:

- Сам потерпілий травмувався. Позиція його була під час травмування, коли він знаходився спиною до верстата і сама травма, яка була заподіяна, вона повинна спричинити значний крововилив, а на місці крові не було.  Можливо, це версія, що смерть настала раніше, а вже це стало травмування механічне, як наслідок того, що з потерпілим міг статися якись серцевий напад або інше захворювання, що спричинило його падіння спиною на обертові частини верстата. 

Цю версію перевіряють у поліції. Не виключають також, що Олександр зачепився за агрегат одягом. Тож Рештки спецформи перевіряють експерти. 

Ігор Коцюбинський, керівник слідчого відділення Здолбунівського відділення поліції ГУ Нацполіцї в Рівненській області:

- Відкрито кримінальне провадження, відомості до якого внесені до єдиного реєстру за статтею 271 ККУ, тобто це порушення вимог законодавства про охорону праці. По кримінальному проваджені призначено ряд експертиз, судово-медичних експертиз, направлені вимоги з перевірок з питань охорони праці, вилучені відповідні документи в даному підприємстві на Укрзалізниці. 

У поліції з’ясували: чоловік був допущений до роботи з підвищеною небезпекою. Цю процедуру у депо проходить кожен працівник. 

Олександр Світлозельський, працівник елекроапаратного цеху:

- Допуски проводять кожен день. Виходиш на роботу – інструктаж  і також  позапланово. Завжди інструктажі проводять. 

Про те, що Олександр міг працювати з агрегатом напідпитку, його колеги виключають. В Олександра Солтиса на вихованні було двоє малолітніх діток. У моторвагонному депо він працював вісім років. Був токарем  п’ятого розряду. Втім, про свого підлеглого його керівництво говорити відмовилось. 

- Шановна, я вам зараз поясню ситуацію. Мені просто не хочеться багато балакати. Справа в тому, що займаються цим питанням відповідні органи.

Від коментарів до закінчення слідства відмовився і головний інженер депо. Лише повідомив, що родині загиблого підприємство допоможе матеріально. Не залишились осторонь і колеги Олександра. Адже чи отримає сім’я чоловіка якусь компенсацію від держави – не відомо. Якщо експертиза доведе, що чоловік впав на агрегат уже мертвим, на грошову допомогу можна не сподіватись.   

Схожі статті