+380673870816 +380673870816

На сесії Рівнеради депутати розглянули чимало питань (ВІДЕО)

У місті  триває 2 сесія Рівнеради, на її третє пленарне засідання прийшло чимало представників громадських організацій та звичайних містян, аби донести до Володимира Хомка і місцевих депутатів свої проблеми. 

Рівняни бояться, що вулиці, на яких вони мешкають і які потрапили під дію закону «Про декомунізацію» перейменують без їх відома. Тому на чергове засідання Рівнеради прийшли мешканці різних вулиць, аби нагадати про себе та вимагати не перейменовувати вулиці без їх погодження. На що міський голова заспокоїв присутніх.

Володимир Хомко, міський голова Рівного: 

- Таких вулиць є 6 чи 8, де люди написали мені звернення, аби їх не перейменовувати. Я перейменував своїм розпорядженням лише ті вулиці, де не було конфлікту. Я готовий перейменовувати вулиці, але для цього збирайтесь, голосуйте і оберайте як хочете.

На початку засідання депутати мали узгодити перелік питань порядку денного. Під час затвердження якого, до переліку питань було запропоновано включити розгляд під час сесії депутатських запитів. Проте, не усі депутати підтримали таку ініціативу. Так, Микола Бляшин назвав розгляд депутатських звернень під час сесії в присутності журналістів самопіаром місцевих обранців. З ним погодився і міський голова.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Погоджуюсь з паном Бляшиним. В тому числі і про піар, тому прошу просто це питання не підтримувати і все.

А ось Олександр Чубай наполягав, аби депутатські звернення  таки розглядались саме на сесії, посилаючись на розбіжності між регламентом роботи Рівнеради і нормами закону.

Олександр Чубай, депутат Рівнеради:

- Є норма закону і є діючий регламент. Він порушує процедуру, яка передбачена нормою закону. То ви думаєте чого потрібно дотримуватись норми закону чи діючого регламенту? Ви зараз не хочете відповідати і показуєте, що вам не важлива норма закону. Треба голосувати за ці запити.

Зрештою депутати таки не проголосували за включення до порядку денного депутатських запитів. Далі місцеві обранці заслухали представників ініціативної групи рівнян, котрі проти будівництва 12-поверхового будинку поблизу краєзнавчого музею.

Представник ініціативної групи:

- Будівництво ведеться в природоохоронній зоні. Це колишня гімназія, нині краєзнавчий музей. Без отримання необхідних дозволів проводиться початок будівельних робіт. Ми б хотіли знати, чому не виконуються правила забудови міста, не виконуються норми ДБН, також як могли спеціалісти розглядати питання цього будівництва на ділянці, де діє обмедення по висоті і габаритах.

А ось юрист забудовника стверджує, що будівництво цілком законне.

Микола Сміховський, юрист забудовника:

- Будівництво здійснюється. Є дозвільна документація. Є містобудівні обмеження, затверджений проект, наявна земельна ділянка і цільове призначення збережено. Об’єкт не знаходиться в охоронній зоні. 

Начальник обласного ДАБІ Ігор Мічуда  зауважив, що наразі будівництво зупинено.

Ігор Мічуда, начальник управління ДАБІ в Рівненській області:

- В п’ятницю розпочата перевірка. Є домовленість, що до кінця перевірки ДАБІ жодної палі чи цеглини там покладено не буде.

Разом з перевіркою ДАБІ, паралельно в цьому питанні буде розбиратись  і спеціально створена депутатська комісія. Звернулись до депутатського корпусу і мешканці багатоповерхівки за адресою Степана Дем’янчука, 1 «а», адже за їх словами, забудовник не лише не хоче передати на баланс створеного жителями ОСББ будинок, але й намагається скасувати це об’єднання через суд.

Олексій Вовк, голова ОСББ «Гарант Рівне»:

- Ми хотіли створити ОСББ і створили його в нашому будинку, проте, зараз нас намагаються скасувати і порушити наші права.

Звернувся до депутатів з цього приводу і начальник обласного ДАБІ Ігор Мічуда. Він просив, аби міська влада повідомила до поліції і прокуратури, аби ті в свою чергу змусили забудовника пройти перевірку Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Ігор Мічуда, начальник управління ДАБІ  в Рівненській області:

- Ні поліція, ні прокуратура, ні СБУ  так і не змусили забудовника пройти перевірку ДАБІ. Цей будинок зданий з порушеннями. Забудовник уникнув усіх перевірок. Цей будинок мусить бути приведений до діючих норм, адже зараз він несе загрозу для життя мешканців.

Депутати та мешканці будинку, пов’язують співзасновника «Рівбуду» та депутата Рівнеради Василя Немеша з небажанням забудовника віддати на баланс ОСББ будинок. 

Олександр Курсик, депутат Рівнеради:

- Депутат міської ради на призвище Немеш будує будинок, де люди створили ОСББ. Цей чоловік підставляє свою людину, вона купує в тому будинку комірчину на сходах. Тепер ця людина подає в суд, аби ОСББ визнали незаконним, бо не врахували її інтереси. Цей чоловік подав 4 позови на журналістів, бо його образили. Я йому на кожну сесію буду по 50 копійок приносити за дріб’язковість. Шановні журналісти, пам’ятайте, якщо пишете про те, що він привіз до виборів дитячий майданчик, а потім його забрав, то він подасть на вас в суд.

Зрештою, вирішили також створити депутатську комісію, аби ретельно дослідити цю тему. Підняли депутати на сесії і питання щодо 15 округів-сиріт, які залишились без свого представника в результаті змін до законодавства про місцеві вибори. Аби вирішити це питання, раніше створили депутатську комісію, про результати роботи якої розповіла присутнім Людмила Туровська.

Людмила Туровська, депутат Рівнеради:

- Депутатам було запропоновано список вільних округів, надано перелік вулиць, які знаходяться на цих округах. За півтора місяця депутати добровільно, без примусу обирали собі округ.

Прийняли  рішення формально закріпити за усіма 15 округами своїх депутатів.

Олексій Муляренко, секретар Рівнеради:

- Це робиться для виборця. Ми зараз працюємо над змінами сайту Рівнеради. Там кожен мешканець може знайти інформацію до якої вулиці закріплений конкретний депутат.

Також на сесію Рівнеради прийшов координатор «Національного руху Дмитра Яроша» на Рівненщині Роман Коваль просити за своїх побратимів.

Роман Коваль, координатор «Національного Руху Дмитра Яроша» на Рівненщині:

- В нас на Рівненщині є дві родини  народних героїв  України. Це Кириковичі і Яна Зінкевич. Я б просив вас виділити Яні Зінкевич, яка отримала дуже важку травму, 3-кімнатну квартиру. Вона зараз повертається після лікування. Я б хотів, аби ця дівчина, яка є героєм України і яку президент особисто нагороджував в госпіталі, мала своє житло. Також сьогодні буде розглядатись питання щодо виділення земельної ділянки для одного з учасників АТО. Його батько, отець Михаїл, будучи капеланом, разом з нами в квітні, коли ми заходили на територію Донеччини під час боїв відправляв молебень за першими загиблими нашими хлопцями. Ми не є учасниками АТО, але ми просимо за нашого побратима, аби він отримав цю земельну ділянку.

На що Володимир Хомко відповів, що землі для бійців АТО залишилось обмаль, а кому з учасників АТО видавати квартири, вирішуватимуть самі бійці.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Я внесу пропозицію, аби щороку купувати по 2-4 квартири тим, хто був в АТО. Але не ми їх будемо розподіляти, а громадські організації учасників АТО. Щодо землі, то в нас вже є проблема. В нас є Тинне і можливо ще 50-60 ділянок землі. Але роздати всі ділянки в місті неможливо, треба, аби був резерв. А в Тинному проектант категорично не хоче переробляти проект. У нас залишилось 300 земельних ділянок, а вже є 800 заяв.

Зрештою,  депутати погодились виділити 10 соток землі на вулиці Скрипника батьку та сину, котрі воювали в зоні АТО. А щодо виділення квартири для Яни Зінкевич, Роман Коваль пообіцяв підготувати звернення до наступної сесії Рівнеради, яка відбудеться 10 березня, аби все ж саме місто попіклувалось про квартиру для героїчної Яни. 

Схожі статті