+380673870816 +380673870816

Рівнянам презентували театральний арт-проект «Оскар і рожева пані», який підіймає проблеми знеболення невиліковно хворих дітей (ВІДЕО)

Милосердя врятує світ. Рівнянам презентували театральний арт-проект «Оскар і рожева пані». Вистава об’єднала  творчі зусилля  митців з Івано-Франківська та Києва, до музичного супроводу долучився й  відомий гурт «Океан Ельзи».  Головна мета проекту – привернути суспільну увагу до проблем  невиліковно хворих діток, які потребують паліативної допомоги. 

Маленький Оскар хворий на рак . Жити йому лишається не довго. Пройти важкі випробування, зрозуміти сенс життя та пізнати істинну любов й опіку хлопчику допомагає таємнича пані в рожевому.  

Вони вийшли на сцену, щоб не просто продемонструвати глядачам шедеврально відомий твір Еріка-Емманюеля Шмітта «Оскар і рожева пані», а привернути увагу до кричущих проблем сучасного українського суспільства - паліативна допомога невиліковно хворим дітям. На цій темі сконцентрувала свої зусилля творча команда арт-проекту.  

Ростислав Держипільський, ініціатор, режисер театрального арт-проекту:

- Після цієї вистави змінюється  свідомість, ставлення до цих дітей. Не лише в пересічних глядачів, а й в політиків. В цьому є наше завдання: посилати те повідомлення, щоб на законодавчому рівні змінилося ставлення до паліативної допомоги.

Виконавиця головної ролі відома українська актриса Ірма Вітовська долучилася до хоспісно-паліативного руху ще  5 років тому. Вона переконана, що проблеми знеболення невиліковно хворих дітей досить гостро зараз стоять у нашому суспільстві. Така малеча потребує якісного знеболення і якщо за кордоном для цього використовують пластирі та сиропи, то в нашій державі на дітей чекають болючі ін’єкції. Адже вони навіть не мають статуту «паліативно хворий» у нашій державі.

Ірма Вітовська, ініціатор проекту, виконавиця головної ролі:

- І кожна дитяча смерть в такій якості, бо знеболення потрапляє в Україну завдяки друзям незаконно. То чому підставляються люди, щоб нелегально завести той сироп. Чому не може держава закупити? Що тут такого? Воно недороговартісне. Треба раз і на завжди внести в нормативну базу, просто в цьому плані зробити порядок. І все.

В Україні близько 70 тисячам дітей потрібна паліативної допомоги.  І проблема якісного знеболення дійсно потребує негайного вирішення, - погоджуються  представники міського управління охорони здоров’я. 

Вікторія Покоєвчук, начальник міського управління охорони здоров’я:

- Ми сьогодні досі не маємо державної підтримки у вигляді нормативних документів, але завдяки небайдужим людям, які роблять все для того, щоб ідея паліативної допомоги була не просто ідеєю, а практичним впровадженням, яке має полегшити якість життя таких хворих.

Необхідність того, що він робить для своїх однолітків розуміє і маленький актор Марко Кирильчук, який грає Оскара - онкохворого хлопчика. Йому дісталася досить складна психологічна роль. Але юного актора навіть не злякали 10-годинні репетиції. 

Марко Кирильчук, актор:

- В мене було, наприклад,  що я не міг нормально сказати фразу з потрібною інтонацією. Але все ж вийшло.  Вони дуже боялися цілуватися, але ж нічого. Пережили.

Загалом  арт-проект «Оскар і рожева пані» не просто пробуджує свідомість глядача, а й допомагає зібрати матеріальну допомогу для хворих діток. Таким чином, волонтерам вдалося  направити більше 500 тисяч гривень на виїзні бригади паліативної допомоги в Івано-Франківську. Рівне стало шостим містом, де показали цю соціально важливу виставу і теж  зібрали кошти для пацієнтів нашого міста. Весною театрали-волонтери планують організувати два великі тури, щоб об’їздити всю Україну та привернути увагу ще більшої кількості людей до цієї проблеми. 

Схожі статті