+380673870816 +380673870816

Правозахисники провели у Рівному проект «Правове навчання населення та розвиток громадянського суспільства» (ВІДЕО)

Знімати чиновника чи записувати розмову з ним, не свідчити проти себе чи близьких, лікуватись де подобається, а не де прописаний. Ці права нам гарантує Конституція України. Проте, далеко не всі про них знають. Тому правозахисники на волонтерських засадах провели у Рівному проект під назвою «Правове навчання населення та розвиток громадянського суспільства».  

Проект «Правове навчання населення та розвиток громадянського суспільства» тривав у Рівному впродовж декількох місяців. За цей час його організатори намагались донести до якомога більшої кількості людей необхідність не лише знати свої права, але й вміти їх захищати.

Ельвіра Шиліна, керівник ГО «Кримська діаспора Рівненщини»:

- В рамках нашої програми було проведено 24 заняття з правового навчання, які відвідало 867 чоловік. З них 7 занять ми провели в загальноосвітніх школах, 3 заняття в приміщені обласної бібліотеки і 13 - у місцевих вишах. Видали дві тисячі інформаційних буклетів. В них ми розмістили 5 статей Конституції, а також розмістили інформацію про організації, які допомагають захищати свої права безкоштовно.

За словами правозахисників, сьогодні люди хоча і знають  свої права, проте, далеко не завжди беруться їх захищати. Здебільшого вони  бояться суперечки з чиновником чи то переслідування.  Хоча, насправді досвід показує абсолютно протилежну картину.

Євген Новицький, правозахисник:

- Захистити свої права не просто, а дуже просто. Якщо ми знаємо ці права і правильно їх захищаємо, то процес захисту займає 3-5 хвилин. Адже в більшості випадків порушники наших прав чудово розуміють, що вони їх порушують.

Ельвіра Шиліна нагадала декілька статей Конституції, які гарантують людям різні права.

Ельвіра Шиліна, керівник ГО «Кримська діаспора Рівненщини»:

- Стаття 62 Конституції України – «Презумпція невинуватості». Ми не повинні  доводити свою невинуватість поки нашу вину не доведуть в законний спосіб. Також обвинувачення не може грунтуватись на доказах зібраних у незаконний спосіб. Нам можуть ламати ребра чи вибивати зуби, аби отримати свідчення. Стаття 33- «Право на свободу пересування». В нашій державі немає прописки, а є реєстрація, від якої майже нічого не залежить. Тобто, ми маємо право обслуговуватись у будь-якому місті нашої держави, незалежно від того, де ми зареєстровані. Ми маємо право навчатись, отримувати земельні ділянки, соціальні виплати там, де нам зручно. Стаття 63 – «Право не давати свідчення проти себе та своїх близьких». Ми  можемо відмовитись і не нести за це відплвідальності. Стаття 59 – «Право на захист і представництво своїх інтересів». Адвокатів і представників в нас може бути стільки, скільки нам зручно.

Також під час проекту було проведене опитування щодо того, чи знають люди свої права та чи вміють їх захищати. Загалом опитали 867 чоловік, з яких 85% вважать рівень правової освіти не достатнім. Більше ж про свої конституційні права та шляхи їх захисту можна дізнатись на сайті znaipravo.org.  

Схожі статті