+380673870816 +380673870816

Рівняни проти будівництва багатоповерхівки поблизу краєзнавчого музею (ВІДЕО)

Громадськість проти  будівництва багатоповерхівки поблизу музею.  Нагадаємо, в центрі Рівного на Толстого, 10 забудовник планує звести  житловий будинок, відповідні роботи вже розпочалися. Проте ,першими, хто почав бити на сполох, стали працівники музею.  Вони проти такого сусідства. 

У самому серці міста планують звести нову багатоповерхівку. Проте, таке сусідство не до вподоби музейникам, пояснюють, воно буквально спаплюжить історичну цінність місця, де розташована  пам’ятка архітектури націоналнього значення -  краєзнавчий музей.  Будинок планують звести в зоні так званої регульованої забудови.  А це означає, що будівельні роботи можна проводити там лише з погодження Міністерства культури України, - кажуть активісти. 

Віктор Гвоздинський, представник ініціативної групи:

- Ця документація повинна дослідження мати на можливість забудови в цьому місті, так, як воно відноситься до пам’ятки національного значення, яким являється ця гімназія, а нині обласний музей.

Усі відповідні дозволи є. В цьому запевняють представник забудовника.  І додають, що будівництво на територію музею не виходить.  

Микола Сміховський, юрист компанії-забудовника «Стоград»:

- Є дозволи на здійснення будівництва і все належним чином зареєстровано. Стверджується про те, що будується на території зони музею, але на території музею ніяких споруд не планується, об’єкти виходять за рамки земельної ділянки, яка межує з музеєм. Це все відображено у відповідних генпланах  і в зоні ділянок для історичних пам’яток. 

Проте, громада проти нових висоток в історичному осередку міста і від свого  не збирається відступати. Музейників прийшли підтримати міські депутати, представники «Самооборони Рівненщини»  й просто  небайдужі рівняни. Людей обурює той факт, що в нашому  місті поступово  знищується історична цілісність. 

Алла Українець, завідувач сектора етнографії художньо-етнографічного відділу РОКМ:

- Це візитівка нашого міста. Це єдиний куточок, де ніхто не вперся. І тоді наш музей буде у дворі багатоповерхівки.  Якщо навіть з міністерства культури прийде лист про те, що можна будувати, слід не допустити цього будівництва.

Після довгої наради, громада вирішила скооперувати свої зусилля. Справедливості добиватимуться у судових інстанціях, писатимуть відповідні звернення. Також вже на наступній сесій Рівнеради депутати пропонуватимуть накласти мораторій на заборону цього будівництва. За цей час сподіваються, що управління містобудування та архітектури виготовить історико-опорний план, який можливо зв’яже  руки забудовникам.

Тарас Максименко, начальник міського управління культури та туризму:

- Є генеральний план міста і одним із розділів цього плану мав бути історико-опорний план. Однозначно, такі території як ділянка за краєзнавчим музеєм, біля палацу Любомирських  вони б охоронялися, однозначно регламентувалася робота з ними історико-опорним планом і ніяких будівництв, тим більше висотних будинків відповідно не відбулося би.

Нині на місці будівництва розпочалася перевірка  Державної архітектурно-будівельної інспекції. Поки  вона триває,  будівельні роботи на даному об’єкті призупинили. Громадські активісти обіцяють не розслаблятися і вже найближчим часом прогнозують численні акції  протесту.

Схожі статті