+380673870816 +380673870816

На Рівненщині обговорили роль та перспективи функціонування публічних бібліотек в об’єднаних територіальних громадах

Голова постійної комісії з питань гуманітарної політики Рівненської обласної ради Алла Черній взяла участь у регіональному круглому столі «Обслуговування людей старшого покоління у публічних бібліотеках». 

Учасники круглого столу відзначили актуальність і значимість піднятого питання. Акцентували увагу на функціонуванні бібліотек в об’єднаних територіальних громадах, коли їх робота та розвиток безпосередньо залежатиме від потреб жителів громади та наявних фінансових ресурсів. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної ради.

Директор комунального закладу «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» Рівненської обласної ради Валентина Ярощук зазначила, що нині публічні бібліотеки, які є безкоштовними і відкритими для реалізації освітніх, інформаційних і культурних потреб людей старшого віку, виступають для них територією «другого дому».

- Демографічна статистика свідчить, що на Рівненщині відсоток осіб віком понад 60 років складає 17 % від кількості населення області. Перед бібліотеками Рівненщини постає завдання соціалізації старшого покоління, залучення до культурних активностей та комунікації. Саме публічні бібліотеки спроможні активізувати середовище літніх людей, - переконана Валентина Ярощук.

[[textbanner]]

Ознайомившись з досвідом роботи бібліотек, державних і громадських організацій з літніми людьми, учасники круглого столу наголосили на необхідності розширення діяльності публічних бібліотек з органами влади, державними і громадськими організаціями з метою підвищення соціальної активності людей старшого віку.

Також Валентина Ярощук та Алла Негрей підписали Меморандуму про співпрацю Рівненської ОУНБ з Рівненським місцевим центром надання безоплатної вторинної правової допомоги.

За результатами круглого столу були розроблені та прийняті рекомендації. Зокрема, бібліотекам необхідно забезпечити оперативне інформування літніх людей з правових та соціально значимих питань, залучати їх до участі у відеоконференціях, вебінарах правової тематики, розширити форми нестаціонарного обслуговування, організувати бібліотечне обслуговування у соціальних та пенсійних установах, мікрорайонах населених пунктів. Рекомендовано також популяризувати успішні практики роботи бібліотек зі старшим поколінням на сайтах бібліотек, в соціальних мережах, засобах масової інформації, в інформаційному бюлетені Інва.net.

Схожі статті