+380673870816 +380673870816

У Рівному говорили про вартість продуктів харчування восени 2016 року (ВІДЕО)

Недешеві продукти стануть ще дорожчими. Експерти громадської організації «Час-Дій» провели дослідження вартості продуктів харчування та спрогнозували їх подорожчання восени. Про результати аналізу вони розповіли під час прес-конференції.

Восени молоко подорожчає на 31%, крупи на 24%, олія на 21%,  а хліб на 31%. Такі прогнози експертів громадської організації «Час-Дій». Окрім несприятливих погодних умов для озимих культур та нестабільного курсу валют, на здорожчання продуктів харчування вплине і скасування пільгового режиму для агропромислового комплексу.

Дмитро Соломчук, директор ППФ «Агро-Центр»:

- Хліб в будь-якому випадку восени подорожчає мінімум на 30%. Це буде залежати від Нацбанку, адже ціна хліба залежить від валюти. Хліб буде дешевше в приватних пекарнях. В них буде дешевше, адже вони співпрацюють з маленькими господарствами, з оборотом менше 2 мільйонів за рік. Такі господарства залишаться на податку, який і був, в тих, у кого оборот більше 2 мільйонів, перейдуть на ПДВ, але будуть показувати мінімальні врожаї. Тобто, якщо в 2015 році врожаї були в середньому господарстві 4-5 тонн, то цьогоріч буде тонна. Свою продукцію вони будуть реалізовувати від ПП до ПП. Виходить, що у приватних пекарнях автоматично хліб буде дешевше, а у великих компаній-заводів, які будуть скуповувати пшеницю з ПДВ, продукція зросте мінімум на 30%. Буде дуже велика різниця в ціні між приватними пекарнями і великими заводами.

За попередніми підрахунками департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА, при застосуванні з 1 січня 2016 року змін до Податкового Кодексу України щодо оподаткування ПДВ, аграрії області втратять понад 60 % коштів, які раніше залишались в розпорядженні підприємств та спрямовувались на їх розвиток.

Надія Переходько, директор департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА:

- Обласна державна адміністрація направляла своє звернення до підписання податкового кодексу і до Президента, і до Прем’єр-міністра, і до голови Верховної Ради, аби не запроваджувати такі різкі норми оподаткування. Проте, інші органи центральної влади, дивлячись на те, що без державної підтримки аграрний сектор працював, мабуть сподіваються, що і зараз при більш жорсткому оподаткуванні вони будуть працювати.

Враховуючи тенденцію до росту цін на продукти  харчування, представники «Час-Дій» хочуть, аби міська влада виділила малозабезпечиним рівнянам невеличкі городи.

Олександр Лащук, керівник проектів ГО «Час-Дій»:

- Це Пагорб Слави. Це вільна ділянка. Там колись в радянські часи були городи і люди мали можливість проводити маленьке сільське господарство своє. Так само є поле біля 27-ї школи між Бояркою і Тинним. Невідомо коли там буде ділянка забудована. Потрібно там справді людям дати по дві сотки, аби пенсіонери могли обробляти земельні ділянки. Видавати на 2-3 роки без права садіння дерев, аби в подальшому можна було б використовувати ці земельні ділянки для благоустрою міста.

Також пропонують створити фермерські ринки у кожному мікрорайоні міста, розвивати та підтримувати мережу комунальних магазинів, які реалізують сільгосппродукцію, аби малозабезпечені рівняни мали можливість придбати так званий «борщовий набір».

Схожі статті