+380673870816 +380673870816

У Рівному проходить третій тур вакцинації проти поліомієліту (ВІДЕО)

Поліомієліт. На скільки небезпечне це захворювання? Днями фахівці розповіли про страшну недугу та методи боротьби з нею. Єдиний спосіб захистити дитину від хвороби - це імунізація, - запевнили спеціалісти. 

Поліомієліт - це невиліковне інфекційне захворювання, що спричиняє вірус поліо, який уражає нервову систему та призводить до паралічу.  Цією недугою зазвичай хворіють діти віком до п’яти років. 

Ірина Космина, головний спеціаліст-педіатр Рівненської області:

- Збудником поліомієліту є поліо -  вірус, який буває трьох типів. Підступність цього вірусу полягає в тому, що параліч наступає в людини з двохсот заражених. Як правило, декілька заражених людей вмирають. 

Єдине, що може захистити дитину – це  імунізація, - запевняють фахівці. Вакцина, яку застосовують в Україні, вироблена у Франції  і її використовує увесь світ, тому вона є безпечною.  

Ольга Яловенко, офіцер дистрикту 2230, співголова підкомітету Поліо Плюс в Україні:

- На сьогоднішній день цією ж самою вакциною було провакциновано 2,5 мільярда дітей у світі і тому питання про ускладнення, це не в Україні, питання давно визначено, що це найбезпечніша вакцина, яка не боїться заморожування. Це спекуляції, тут, на наших теренах, тому маємо з цим боротися.

Робити щеплення чи ні – остаточно вирішують батьки. Вікторія Климович розповідає, що свого сина вона щеплювала. 

Вікторія Климович, мама:

- У мене син Владислав. Йому півтора року. Він отримав ОПВ за графіком. Нині, якби я знала різницю між ОПВ і ІПВ, я б надала перевагу ІПВ, тому що для першого щеплення вона більш підходить. 

Юрій Денисенко, головний педіатр м. Рівне:

- Дитина, яка не мала жодної вакцини, то перша вакцина робиться інактивованою, а друга чи  третя – живою. Для чого це робиться?  Це робити для того, щоб ліквідувати поліомієліт, ми повинні вирішити два питання: отримати хоча б 95% вакцинованих дітей і друге питання - ліквідувати циркуляцію вірусу.

У Рівному зараз проходить третій тур імунізації. Результати попередніх етапів показують, що рівень охоплення щепленнями серед дітей є недостатнім, - кажуть епідеміологи. 

Віктор Мороз, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень:

- За перший раунд імунізації у нас було охоплено 63,7%,  за другий 78,3%, а за третій раунд, він ще не закінчився і він буде тривати до кінця тижня, тобто цей показник 95%. Ні в першому, ні в другому турі ми не досягнемо, сподіваємося, що в третьому турі досягнемо 100%. 

Лікарі запевняють, що вакцина безпечна і щеплювати дітей потрібно, аби уникнути трагічних наслідків, але остаточний вибір у цій справі роблять  батьки.  

Схожі статті