+380673870816 +380673870816

Рятувальники Рівненщини вчили школярів виживанню в умовах надзвичайних ситуацій (ВІДЕО)

Правила поведінки. Днями рятувальники в складі «Мобільно-консультаційного пункту соціальної роботи» навчали школярів правил безпечної життєдіяльності в умовах мирного та воєнного часу. 

Рятувальники вчили дітей як вижити в умовах надзвичайних ситуаціях. Вони продемонстрували школярам макети вибухонебезпечних предметів часів минулих війн, які найчастіше зустрічаються на Рівненщині та тих боєприпасів, які їм доводилося знешкоджувати на Донбасі. Також працівники розповіли про смертельну небезпеку, яку несуть в собі застарілі боєприпаси та нагадали основні правила безпеки при виявленні та поводженні з ними.

Микола Лукашко, старший сапер групи піротехнічних робіт ГУ ДСНС області:

- Такі заняття дуже корисні для дітей саме такого віку, тому що зважаючи на те, що вони допомагають батькам в городі, ходять з ними до лісу і натрапляють на такі знахідки, тому вони повинні знати як з ними поводитися і зважаючи на ті події, які відбуваються у східних регіонах країни, деякі боєприпаси попадають на мирні території, тому діти мають знати як з ними поводитися.

Крім того працівники Червоного Хреста України продемонстрували елементи першої долікарської допомоги. 

Марія Бєрікова, голова районної організації Червоного Хреста України:

- Кожна пересічна людина зустрівши перед собою людину, яка постраждала внаслідок надзвичайної ситуації, наприклад,  дорожньо-транспортна пригода, пожежа,  важливо, щоб не лишалися байдужими і щоб ми вміли підійти і правильно надати цю допомогу для людини.

Директор закладу, у якому побували рятувальники, каже, що для дітей такий захід є пізнавальним та корисним. 

Тетяна Павлова, директор Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

- Надзвичайно важливо і корисно, що не лише діти це чують, а мають можливість самі на муляжах потренуватися ,мають можливість підійти, приміряти ту саму каску, ті самі бронежилети.

Кожен учень мав змогу приміряти на собі 8-кілограмовий бронежилет та шолом, в якому працюють піротехніки під час виконання бойових завдань, а також школярі практично відпрацьовували елементи непрямого масажу серця і штучної вентиляції легень. Усі діти, такими заняттями залишилися задоволені.

Марина та Олена, учні загальноосвітніх навчальних закладів сіл Спасів та Мізоч Здолбунівського району:

- Мені сподобалося коли розповідали про серцево-легеневу реанімацію, ще нам багато розповідали про міни, як користуватися вогнегасниками. Найбільше сподобалося про серцево-легеневу реанімацію, адже це і цікава, і необхідна інформація, бо з кожним може статися такий випадок.

Схожі статті