+380673870816 +380673870816

Люди з обмеженими можливостями прагнуть безпечного пересування у торговельних закладах Рівного (ВІДЕО)

Пандуси, тактильна плитка, звукові маячки та інше. Такими засобами повинні бути облаштовані торговельні заклади міста, аби люди з обмеженими фізичними можливостями почували себе комфортно. Сьогодні вони вкотре нагади підприємцям про себе і про дану проблему, адже не всі заклади дотримуються необхідних норм. 

Нормальні умови для усіх. Люди з обмеженими фізичними можливостями просять не забувати про них та створювати належні умови для  повноцінного життя. Адже кожного дня вони зіштовхуються з різними проблемами в торгових центрах, продуктових магазинах, супермаркетах, на вокзалах  та в інших громадських містах, а все через те, що не всюди встановлені пандуси, звукові маячки та інші засоби. 

Петро Поліщук, радник міського голови з питань людей з інвалідністю:

- Зараз є великі центри, які будуються й дотримуються ЄДБН і там вже передбачені заїзди для людей на візках, туалети і щось інше для людей з інвалідністю. Але дуже мало звернено увагу на людей з порушеннями слуху та зору. Нема у нас в Рівному ніде тактильної плитки, немає звукових маячків біля торгових центрів. 

У свою чергу головний архітектор міста каже, що нині у новобудовах люди намагаються дотримуватися норм, проблеми виникають зі старими будівлями.  

Сергій Семенець, головний архітектор міста:

- Всі ці ЄДБН, всі ці норми, вони  дуже добрі для проектування нових будівель, нових центрів, споруд. Що стосується старих будівель, то кожен випадок різниться і тут потрібно діалог не тільки як архітектора із замовником, а й ще й діалог з людьми, які безпосередньо користуються тим, що ви їм потім запропонуєте. 

Тобто не в усіх магазинах можна встановити пандуси чи інші необхідні засоби. 

Сергій Семенець, головний архітектор міста:

- Якщо у вас магазин перероблений з квартири чи знаходиться на півтори метра від землі, то тут зовсім інший підхід. Хоча б для того, щоб піднятися, нам треба 8 сантиметрів того перепад і щоб на півтора метра піднятися, це треба на двадцять метрів розігнати відповідно до нормативу цей пандус. В які можливості можна врахувати цей пандус, якщо тротуар там метровий або вузенька вулиця. Кожен окремий випадок повинен визначатися спільно.

Якщо враховувати норми, то наприклад, для людей на візках пандуси повинні відповідати ухилу і мають бути поручні. Для людей з вадами зору треба, щоб були звукові маячки або ж  направляюча тактильна плитка. Радник міського голови з питань людей з інвалідністю каже, що таким нормам відповідає торговельно-розважальний центр «Злата плаза». 

Петро Поліщук, радник міського голови з питань людей з інвалідністю:

- У «Злата Плазі» ми робили моніторинг, то люди на візках доберуться з будь-якого боку і з Лебединки, і можна виїхати з «Фуршету», адже там пандус нормальний зроблений і є туалет, який відкритий для людей з інвалідністю. Для людей з порушеннями зору є не доопрацювання, але це не тільки в Рівному, а й в Україні загалом.

Похвалитися таким може і супермаркет «Наш Край», -  каже директор закладу. 

Наталія Бордюг, директор супермаркету «Наш Край»:

- В супермаркеті «Наш Край»  є відповідні норми -  це пандуси, на дверях наліпки. До мене в супермаркет приходять люди з вадами зору, тому наші люди навчені, якщо така людина приходить, то їй потрібно допомагати. Також є озвучка, які є товари, акції, також ми пропонуємо людям пройти поговорити , також у Рівному супермаркети «Наш Край» впровадили систему доставки до дому. Нам  телефонують і їм привозять продукти.

Загалом у місті ситуація не критична, але і не найкраща, - розповідають експерти. Радник міського голови з питань людей з інвалідністю каже, що після цього семінару проведуть моніторинг, аби побачити чи вдалося їм донести до підприємців важливу інформацію. 

Схожі статті