+380673870816 +380673870816

Художники з Японії, Росії та України презентували у Рівному виставку сучасної графіки (ВІДЕО)

Схід та Захід об’єднало мистецтво. Так, художники з Японії, Росії та України презентували у Рівному виставку сучасної графіки «Новорічні орієнтації». Мешканці міста мали можливість познайомитися із творчістю зовсім іншого духу, оцінити естетику мінімалізму та умовність форми, які притаманні лише мистецтву Сходу. 

Східна культура у рівненському баченні. Для створення своїх незвичних картин художниця Світлана Власова використовує лише папір та туш, а також пензлі спеціально привезені із Китаю. Зі своїми глядачами вона воліє спілкуватися не реальним відображенням навколишнього світу на полотні, а напівнатяками. Рівненська художниця зазначає, що мистецтво Сходу, яким вона займається вже майже десять років, це вираження емоцій на зовсім іншому рівні.   

Світлана Власова, рівненський художник-графік:

- Ця серія називається із життя комах. Тобто тут вона більш жартівлива. Тут в образах можна вгадати, наприклад, жука-оленя. І він теж не є статичний чи копією форми. Це якийсь його образ. Те, що ми відчуваємо. Страх. Можливо, хтось боїться жуків. Тут я абстрактно бачу жука, який у кускові бурштину.

Свої роботи на виставці представила ще одна рівненська художниця Наталія Ларіна. Розповідає, що багато років вона працювала у стилі алегоричного реалізму, але коли досягла певного рівня у живописі, зрозуміла, що хоче зображувати світ по-іншому. Так і захопилася східним мистецтвом, яке тяжіє до мінімалізму та філософії у кожному мазку.  

Наталія Ларіна, рівненський художник-графік:

- Східне мистецтво від західного тим і відрізняється, що західне мистецтво більше сприймається як мистецтво зображення і західний глядач сприймає схоже чи не схоже, вгадує він, що зображено чи ні. Трішки культури сприйняття східного не вистачає. Східне мистецтво – це не тільки мистецтво художника, а мистецтво глядача. Тобто митець запрошує до співавторства будь-якого глядача.

Підтримати свою ученицю Наталію Ларіну, а також ближче познайомитися із східною культурою у рівненському виконанні, прийшов і викладач місцевої дитячої художньої школи Анатолій Іваненко. Відмічає,  що східне мистецтво кардинально різниться від західного, однак воно досить різноманітне та оригінальне. І цю виставку рівнянам варто відвідати і неодноразово.  

Анатолій Іваненко, викладач Рівненської дитячої художньої школи:

- В неї теж досить такий тонкий смак, вишукані роботи і чимось навіть за лаконічністю вони схожі саме із східним мистецтвом, тому що тут немає поверхневої глибини, не накручено всього, а зображені просто листочки, гілочка. І цим можна милуватися. А воно якось споріднює японський живопис і графіку Ларіної. Як кажуть японці, щаслива та людина, яка може насолоджуватися голими деревами.

Ініціатором створення такої, так би мовити, транснаціональної виставки виступила Світлана Власова. Присутні змогли побачити роботи не лише рівненських художників, а й митців з Японії та Росії. Мешканці міста зазначають, ця культурна подія стала символічним об’єднанням Заходу і Сходу. А наостанок для відвідувачів виставки художниці провели майстер-клас із техніки східної каліграфії. 

Схожі статті