+380673870816 +380673870816

Рівненські антикорупціонери вирішили створити спільну платформу для боротьби із корупцією (ВІДЕО)

Рівненські антикорупціонери об’єднуються. Активісти, депутати обласної та міської рад, журналісти та голови громадських організацій вирішили створити спільну платформу для боротьби із корупцією. Як буде називатися новий рух - ще не відомо. Однак, перше об’єднане корупційне розслідування вже назріває.

Імовірні корупційні схеми. Кілька років тому Державна фінансова інспекція влаштувала перевірку Дермансько-Острозького національного природного парку. Таким чином, з’ясувалися факти зловживання службовим становищем та несанкціоновані розтрати коштів директором природоохоронної території Олександром Верцехою. Однак до будь-якої відповідальності чоловіка не притягнули, оскільки він на той момент перебував на стадії розірвання трудових відносин. Втім, вже цього року того ж самого Олександра Верцеху поновлюють на посаді.

Дмитро Сільман, лідер  Громадського  руху «Народний контроль» у Рівненській області:

- Виникло запитання: так ми боремося з корупцією, а  точніше,  державні органи, які декларують боротьбу з корупцією мало не на першому місці, чи ми все-таки використовуємо ті можливості? Бо не призначаються нові люди. Призначаються ті люди, які знають, що треба робити, знають, що готується хороший грант від Міністерства і знають як правильно використати ті кошти. Я не знаю, можливо, там були якісь порушення при проведенні перевірки, але сам факт повернення тієї людини на те місце роботи стимулював нас, аби почати журналістське розслідування.

Ось такі нашумілі справи і змусили рівненських активістів об’єднатися та організувати Антикорупційну платформу. 

Володимир Гребьонкін, учасник Антикорупційної платформи:  

- Мегамета – це боротися безпосередньо з корупцією. Ініціатива виходить знизу. Ми об’єдналися задля того, щоб боротися. Нас ніхто не просив про це, ми це вирішили зробити самі. Просто об’єднали адекватних та активних людей, які хочуть працювати в цьому напрямку.

До ініціативи долучилися і депутати обласної та міської рад, зокрема, першопрохідцями стали Володимир Муляр та Олександр Чубай.   

Володимир Муляр, депутат Рівненської обласної ради:

- Самі депутати створюють цю бюрократичну машину і потім ми з нею боремося. Тобто, маючи якісь депутатські звернення чи запити, ми його подаємо у ту саму прокуратуру, вона дає банальну відписку  і ми приходимо на нуль. Тільки з громадським сектором, тільки в об’єднанні  громади та депутатів ми зможемо досягати якихось певних позитивних результатів. Є певні приклади, по перерахуванню тарифів, як затверджуються секретарі сільських рад. І саме це спонукало прийти в дане об’єднання.

Ще один учасник платформи журналіст, активіст та екс-депутат Сергій Штурхецький зазначає, що антикорупційні розслідування проводяться постійно, однак,  потрібно об’єднати всі сили і вже спільно виступити проти корупції.

Сергій Штурхецький, учасник Антикорупційної платформи:

- Якщо корупція в медицині, то вона вбиває нас і наших дітей. Якщо корупція в обороні чи війську, то вона вбиває наших братів і солдат. Якщо корупція в політиці, то вона позбавляє нас права дивитися впевнено у майбутнє і планувати якусь перспективу для свої дітей.

Антикорупційна платформа утворилася. Відтепер варто чекати не просто слів, а реальних кроків. Чи зробить таке об’єднання життя наших співмешканців хоч трохи менш корумпованим - побачимо вже згодом. 

Схожі статті