+380673870816 +380673870816

На Рівненщині Олександрійська школа-інтернат змінила напрямок своєї роботи (ВІДЕО)

Корисна реорганізація. Олександрійська школа-інтернат змінила напрямок своєї роботи. Відтепер навчальний заклад дбає не лише про сиріт та дітей із малозабезпечених сімей, а й про тих, які не змогли влаштуватися у звичайній школі. 

У коридорах Олександрійської школи-інтернату панує тиша. Ніхто із вихованців не бігає та не здіймає галас на перервах. Однак, дзвінок на урок лунає за графіком. Заходимо у кабінет фізики – там лише один учень, 16-річний Артем Телегін. Він переселенець із Луганської області. Розповідає, що разом із трьома братами та матір’ю змушені були покинути рідні місця через жахіття неоголошеної війни на сході України. Каже, що по приїзду двоє старших братів змогли влаштуватися у Рівному, а от йому із чотирирічним братиком та матір’ю не було куди подітися. Так вони опинилися в Олександрійській школі-інтернаті. Тут він навчається у школі, а братик – відвідує дошкільну групу.     

Артем Телегін, вихованець Олександрійської школи-інтернату, учень 10 класу:

- Тут все нормально, гарно. Тут хороша школа, багато хороших вчителів. Оцінки ставлять хороші, вчуся.

За словами директора Олександрійської школи-інтернату, навчальний заклад таким безлюдним був не завжди. Адже тут раніше здобували освіту та проживали сироти й діти із малозабезпечених сімей. Однак, пізніше відповідно до закону їх почали влаштовувати на виховання у сім’ї. Так, за два роки тут нікого не лишилося, а заклад опинився під загрозою закриття.  

Олег Пекарський, заступник начальника-начальник відділу виховної роботи та соціального захисту дітей РОДА:

- Враховуючи попит, який є у суспільстві, враховуючи те, що в останній час у зв’язку із цими відомими подіями із війною, стало не краще, а гірше. Є багато сімей, які потребують того, щоб на який час дитина мала можливість виховуватись в такому закладі, тому було прийнято рішення про реорганізацію.

Загалом у Олександрійській школі-інтернаті може виховуватися до п’ятдесяти сиріт та дітей із малозабезпечених сімей. Із них 20 місць для малечі дошкільного віку. Окрім того, здобувати освіту тут можуть діти із навколишніх сіл, школи яких вщент переповнені. 

Наталія Тарасевич, директор КЗ «Олександрійська ЗОШ I-III ступенів» Рівненської облради:

- Вихованці – це діти, які перебувають цілодобово,  а учні можуть доходити, наприклад, із навколишніх сіл. Діти, які мають можливість проживати у  сім’ях, то вони можуть тільки приходити зранку на уроки, бути до кінця уроків, або ще й на групі продовженого дня, а тоді йти додому. Таких дітей ми можемо прийняти разом із тими п’ятдесятьма до триста. Загальна кількість триста.

Таким ось прикладом є діти Едуарда Дробка, мешканця села Волошки. Його старший син навчається у дев’ятому класі, а менший – відвідує дошкільну групу. 

Едуард Дробко, діти виховуються в Олександрії:

- Маю ненормований робочий день, тому що викладач, доцент на кафедрі, маю лекції і практичні заняття як зранку, так і до пізнього вечора, є студенти як денної, так і заочної форми навчання, тому для нашої сім’ї дуже важливо, щоб діти наші могли навчатися і перебувати у групі продовженого дня після завершення навчання. І ми довго зважувалися із дружиною, яким чином це зробити. І найближчий навчальний заклад –   це Олександрійська школа-інтернат.

Наталія Тарасевич розповідає, що тут діти забезпечені всіма найкращими умовами для навчання та проживання. Їм є де спати, їх годують, а уроки проводять кваліфіковані спеціалісти. Вона сподівається, що вже найближчим часом всі класи будуть заповнені. Зазначає, єдине, що багатьох потенційних батьків лякає це слово «інтернат» у назві навчального закладу.   

Наталія Тарасевич, директор КЗ «Олександрійська ЗОШ I-III ступенів» Рівненської облради:

- Чому лякає слово інтернат? Можливо, тому що саме в Олександрії інтернат був специфічний, тому що він був для дітей сиріт і дітей позбавлених батьківського спілкування. На сьогоднішній день у нас таких дітей немає, тобто вони всі пішли у сім’ї і залишилося тільки три дитини. І всі діти, які приходять у нинішній реорганізований інтернат, то це є всі діти батьківські.

Наталія Тарасевич переконана, що Олександрійська школа-інтернат має право на другий шанс і вона виправдає сподівання депутатів обласної ради та вже найближчим часом у школі будуть і вдячні учні, і вихованці.  

Схожі статті