+380673870816 +380673870816

У Рівне приїхала консул асоціації "Аутизм-Європа", щоб навчити батьків хворих діток, як жити та боротися з недугою (ВІДЕО)

Про аутизм начистоту. Це захворювання ще до кінця не досліджене, але кількість уражених цією недугою з кожним роком збільшується. Як відомо, аутизм – це вроджена психічна хвороба, що характеризується нездатністю хворого до взаємодії із зовнішнім світом. Він зазвичай уникає спілкування з оточуючими: будь-яке порушення повсякденного розпорядку й стереотипів сприймається ним, як трагедія. Тому, аби навчити батьків хворих діток як жити та боротися з недугою, у Рівне вже вдруге приїхала консул асоціації "Аутизм-Європа" Інна Сергієнко. 

Несподіваний вирок. Юлія Романчук виховує семирічного сина Матвія. Майже у три роки хлопчику поставили діагноз – аутизм. Юлія розповідає, що спочатку було надзвичайно складно, адже ще кілька років тому спеціалістів у цій галузі майже не було. Але зазначає, їм таки пощастило. 

Юлія Романчук, мама хворої дитини на аутизм:

- Ми почали займатися із психологом,  логопедами. Нам пощастило потрапити у чудовий садочок, який поруч із нашими дітьми і діти загального розвитку, що дуже допомагає. Тому що вони звикають до дітей загального розвитку, вони вчаться у них. Зараз є свої результати.  Ми готуємося піти у школу загального розвитку.

Практичний психолог Анна Друзенко із таки дітками працює вже понад 10 років. Зазначає, що страшну звістку про діагноз батьки сприймають по-різному.  

Анна Друзенко, практичний психолог Центру реабілітації дітей із органічним ураженням нервової системи Рівненської обласної дитячої лікарні:

- Перше з чим вони приходять, це з розпачем, тому що вони не знають, що робити далі. Коли вони бачать перші успіхи після якоїсь певної реабілітації, тоді вони стають сильніші духом і вірою та продовжують далі працювати.

Офіційно на Рівненщині зафіксовано майже сімдесят дітей з аутизмом. Але ще не всі до кінця змирилися із діагнозом, тому не звертаються за допомогою, - зазначає голова благодійного фонду "Погляд"  Олена Корсун. Два роки тому вона також почала займатися проблемою аутизму. Здобула спеціальну освіту, аби мати можливість допомогти цим особливим діткам. Так, чотири рази на тиждень вона займається з ними фізичною реабілітацією, арт-терапією і всіма можливими іграми для розвитку комунікації. Наразі під її опікою 37 дітей із усієї області. Зазначає, що результати вже є: двох дітей готують до першого класу.  

Олена Корсун, голова благодійного фонду "Погляд":

- В Інтернеті дуже багато інформації такої, що волосся стає дибки від того, що там написане, а коли починаєш працювати, коли починаєш бачити, то зовсім інше. Це дуже чудові діти і з ними приємно. Я не можу більше без них.

Директор розвитку фонду "Дитина з майбутнім" Ірина Сергієнко зазначає, що основна проблема на сьогодні батьків дітей-аутистів, це брак спеціалістів у цій галузі та неможливість навчання дитини у загальноосвітньому закладі. Адже, як правило, такі дітки мають право навчатися у школі, однак, зазвичай вони здобувають освіту у спеціалізованих закладах. 

Ірина Сергієнко, директор розвитку фонду "Дитина з майбутнім":

- В першу чергу потрібно боротися із відсутністю спеціалістів, тому що зараз проблема аутизму, його вже більше діагностують, але батькам часто немає куди звернутися чи піти. Тому, по-перше, треба збільшити кількість спеціалістів. Другий крок – збільшити кількість шкіл, у які можуть піти аутисти, оскільки для маленьких артистів вже є сервіси, дитсадки, денні розваги, навчання, клуби і таке інше. Але коли аутист зростає, то дуже мало шкіл їх приймають. Тому потрібно збільшувати кількість шкіл і навіть університетів для аутистів.

Консул асоціації "Аутизм-Європа" Інна Сергієнко, яка приїхала у Рівне поділитися світовим досвідом боротьби із проблемою аутизму зазначає,  що пігулки від цього захворювання не існує. Звідки воно взялося до цих пір ніхто не знає. Однак, вчені світу шукають шляхи допомоги таким особливим діткам. Саме цей досвід Інна Сергієнко і вивчає у різних країнах, а потім ділиться з ним на семінарах в Україні. 

Інна Сергієнко, консул асоціації "Аутизм-Європа":

- Дуже мені сподобалися програми Великобританії.  Вони включають інших дітей- однокласників допомагати ось цій дитині із аутизмом. Коли дитина із аутизмом йде по коридору, а підлога ніби шахова дошка чорно-біла. І він на нього дивиться і боїться ступити. І нам показують, що у нього в мозку як оптична ілюзія все рухається. І до нього підбігає інший хлопчик бере його за руку і каже: "Раз, два, три – побігли! " І він його проводить. Ось такі моменти дуже важливі, тому що дитина дитині скоріше допомагає.

Інна Сергієнко про це захворювання знає не з чуток. Її синові діагноз аутизм поставили в Ізраїлі, в Україні цього не виявили. І вона почала шукати шляхи допомоги своїй дитині. Як виявилося, в Україні таких спеціалістів мало. Однак, незважаючи на це, зараз її син без стороннього супроводу навчається на відмінно у приватній школі. 

Інна Сергієнко, консул асоціації "Аутизм-Європа":

- Дитину треба любити. Приймати її такою, як вона є. Допомагати їй адаптуватися. Дуже багато з нею працювати, приділяти дуже багато їй часу. А дитині із аутизмом треба виділяти часу на 24 години більше, ніж будь-якій іншій дитині. З нею треба працювати цілодобово, тоді буде хороший ефект.

Цікавий той факт, що здібності аутичних дітей часто сягають геніального рівня. Наприклад, на такі ж психічні розлади страждали відомі люди як Ван Гог, Леонардо да Вінчі, Гаррі Труман, Авраам Лінкольн, Вуді Аллен, Білл Гейтс та багато інших.

Схожі статті