+380673870816 +380673870816

Карантин безкарності оголосили рівненські активісти непрофесійним медикам (ВІДЕО)

Люди прийшли до стін обласного управління здоров’я, аби висловити свою позицію. Обурення громадськості викликала смерть 5-річного Миколки у стінах рівненського медзакладу. Дитину шпиталізували в обласну лікарю з підозрою на апендицит, через кілька годин його серце зупинилося. 

Рідні причину смерті  вбачають у халатності лікарів. І хочуть, аби винних покарали. Проте, результати експертної  комісії вразили громадськість. У висновку постановили, що  між смертю дитини та діями лікарів причинно-наслідкового зв’язку не виявлено. Чи не прикривають часом члени комісії «своїх» - хотіли з’ясувати сьогодні активісти та домогтися справедливого розслідування цієї справи. 

Карантин, проте, не через грип, а через безкарність лікарів оголосили сьогодні рівненські активісти. Громадськість просто обурило рішення клініко-експертної комісії обласного управління охорони здоров'я за фактом смерті Миколи Антонюка. Комісія у своєму вердикті  між смертю дитини та діями лікарів причинно-наслідкового зв’язку не виявила. Нагадаємо, 5-річний хлопчик потрапив до обласної лікарні з підозрою на апендицит. Батьки кажуть, що спочатку із медикаментів хлопчику дали лише «Ношпу» та на відріз заборонили пити воду. Лікар вирішив чекати до ранку, щоб зробити УЗД, проте, хлопчик до нього так і не дожив.

Анна Степанюк, бабуся хлопчика:

-  У 8 годин вже дитина була мертва, а близько 7 ранку він просто просив води. Ручку наставляв до лікаря і хотів просто води. А лікар казав, що треба чекати до 9 ранку УЗІ. Ні краплини пити, ні їсти і пішов. «Ношпу»  дали і все. Дитини не стало.

Та клініко-експертна комісія у своїх висновках із показами рідних хлопчика, схоже, не згодна. За висновком, лікарі не мають причетності до трагічної смерті Миколки. Це найбільше й обурило громадськість.

Ліана Діновська, правозахисник, громадський активіст:

- Склад комісії був більше 20 чоловік. І в довідці було написано, що між смертю дитини, Миколки. і діями лікаря немає причинно-наслідкового зв’язку. Пояснили такі результати, що була пояснювальна записка самого лікаря Думановського, який стверджував, що він весь час, коли дитина потрапила у відділення і до самої смерті, спостерігав за станом дитини. Стан дитини не погіршувався. Про те, що в дитини була температура, йому відомо не було. І це ще раз говорить про те, що він абсолютно не спостерігав за станом дитини.  

Вже згодом головуючий комісії пояснює, що своїм висновком вони просто відповідали на запит правоохоронних органів у ході розслідування кримінального провадження. 

Ігор Добровольський, голова клініко-експертної комісії:

- Ми відповідно діяли до запиту поліції. Які питання поліція нам ставила, на такі питання ми давали відповідь.

- Поліція задавала вам питання - чи лікар винен у смерті дитини?

- Поліція такого питання не задавала. Вони питали. Між діями лікарів, а не окремого лікаря. 

- Вас питали про дії і бездіяльність. Чому ви не говорите про бездіяльність? 

- Тому що комісія не мала достатньо матеріалів, щоб дослідити даний факт.

А від себе начальник управління охорони здоров’я   додає, що тут варто говорити не просто про дії, а в певній мірі бездіяльність медиків, яку він особисто визнає.

Юрій Осіпчук, начальник управління охорони здоров'я Рівненської ОДА:

- Між діями лікарів. Частина відповіді на питання дана. Бездіяльність лікарів, на мою думку, в певній мірі там була.  Коли ця комісія була створена, коли було підняте питання  «кругової поруки», то було вирішено звернутися в Міністерствоохорони здоров’я  і це питання розглядати на базі Міністерства охорони здоров’я. 

Нині згідно повторної експертизи, Миколці встановили нову причину смерті – хронічне запалення шлунково-кишкового тракту або ж хвороба Крона , а це вже не ГРВІ, як констатували раніше. Як цього одразу не змогли побачити поталого-анатоми, правозахисники зрозуміти не можуть.

Євген Новицький,  правозахисник у медичній сфері:

- Необхідно виясняти, хто саме дав неправильний висновок. Бо справа йде не просто про хворобу Крона, а про її фінальний етап. Де вказано, кажучи простою мовою термінів, що кишечник дитини став на вигляд, як бруківка. Це симптом запущеної хвороби Крона. Виникає питання - як це могли не побачити експерти, які робили первинний розтин.

Свій вердикт у цій справі має висловити клініко-експертна комісія при Міністерстві охорони здоров’я, засідання якої відбудеться 27 січня в столиці. Туди, окрім лікарів, поїдуть і представники громадськості, які обіцяють хід розслідування резонансної справи тримати на особливому контролі.

Схожі статті