+380673870816 +380673870816

Про нововведення у роботі Мін’юсту розповіли у Рівному (ВІДЕО)

Про особливості роботи нових реєстрів Мін’юсту,  процес децентралізації та корисну співпрацю з органами місцевого самоврядування  розповіли журналістам під час прес-конференції  працівники управління  юстиції. 

Ліквідувати незручності в реєстраційних службах прагнуть у Мін’юсті.  Незабаром процедуру реєстрації  нерухомості можна буде проходити  не лише в приватних нотаріусів, а й в  установах органів місцевого самоврядування та державної влади.

Іванна Смачило, начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області:

- Ми сподіваємося, що вже з першого лютого такі державні реєстратори будуть у трудових відносинах з Рівненською міською радою. 

Плата за послугу залишається незмінною. Проте, такі нововведення допоможуть уникнути черг, а також хабарів, - переконують  фахівці.

Іванна Смачило, начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області:

- Встановлені єдині тарифи. Якщо 5 днів для реєстрації нерухомості – це 140 гривень. Якщо громадянину треба швидко це зробити, то він повинен заплатити вже не хабар, а збільшений адміністративний збір.

Під час прес-конференції  ознайомили громадськість і з новими послугами Мін’юсту. У кабінеті електронних сервісів тепер можна без черг подати документи та отримати витяги з реєстрів, а також подати заяву до РАЦСу  й оплатити  реєстрацію шлюбу чи його розірвання.

Юрій Дюг, журналіст, виконавчий директор ГО «Антикорупційний моніторинг»:

- Оплатив і тоді прийшов з оригіналами документів, тобі затвердили ту дату і пішов готуватися до весілля. Правда, я не знаю як це працює. Це теж буде виклик для реєстраційної служби.

Не оминули під час прес-конференції і тему житлово-комінальну.  Так, нині ініціативні групи ОСББ, аби  отримати інформацію про власників нерухомості у своєму будинку, повинні платити адміністративний збір, який сягає від 17 і до 34 гривень. Проте, й тут можна зекономити, - стверджують фахівці.

Іванна Смачило, начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області:

- Оскільки міська рада має доступ до реєстрів і використовує це безкоштовно. Тому, щоб не платити 30 гривень для ініціативної групи, я думаю, що можна звертатися, наприклад, до міської ради. Оскільки, для них це безкоштовно, то й вони можуть надавати громадянам безкоштовно цю інформацію.

Також з 1 січня управління юстиції отримало можливість здійснювати контролюючі функції. Якщо раніше свої скарги громадяни направляли до суду, то нині проблемні питання можна буде вирішувати  на місцях з фахівцями управління юстиції.

Схожі статті