+380673870816 +380673870816

У Рівному вшанували загиблих воїнів-афганців (ВІДЕО)

25 грудня виповнилось рівно 36 років з дня введення радянської армії на територію Афганістану. Цього дня у Рівному вже традиційно воїни-інтернаціалісти, представники влади та громадськості збираються разом на військовому меморіалі воїнам-афганцям та іншим учасникам локальних військових конфліктів, аби вшанувати тих, хто загинув на війні в Афганістані. 

25 грудня 1979 року радянська армія увійшла на територію Афганістану. Введення військ розпочалось відразу з трьох напрямків: Кушка-Шинданд-Кандагар, Термез-Кундуз-Кабул, Хорог-Файзабад. Це був повномасштабний збройний конфлікт - агресія Радянського Союзу проти Афганістану під приводом боротьби з моджахедами, у якому брали участь урядові війська Афганістану і Радянського Союзу проти повстанських груп моджахедів. 

Унаслідок цієї війни загинуло (за міжнародними даними, прийнятими також і СРСР) близько 1,5 мільйона людей або 10% з числа тодішнього населення країни. Радянські втрати, за офіційними даними СРСР, становили близько 15 тисяч військовослужбовців. Через радянсько-афганську війну пройшло більше 160 000 українців. З них 2378 загинули, в тому числі 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Леонід Горощук потрапив в Афганістан 20-річним юнаком, пригадує, що  з самого початку зрозумів, що буде важко.

Леонід Горощук, заступник голови обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану:

- Я потрапив в Афганістан 24 березня 1980 року. Я знаю як проходив ввід військ, щоправда, це секретна інформація була. Коли ми в лютому 1979 року були в Термезі, то туди приїжджали з території Афганістану і розповідали, що там вже почались бої. Були втрати і пішли перші домовини і ми розуміли, що там буде важко.

Афганська війна тривала 10 років. І хоча тодішня влада обіцяла своїм воїнам-інтернаціоналіста, що подбає про них після того, як ті виконають свій військовий обов’язок, проте, в дійсності все вийшло навпаки.

Сергій Зінич, голова Рівненської міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану:

- Проблем не меншає. Ми за 27 років після закінчення війни лише в цьому році вперше отримали земельні ділянки. Ми далі будемо працювати  над цим питанням і я сподіваюсь, що міська влада забезпечить якомога більше ветеранів Афганістану земельними ділянками. Дуже в нас скрутне становище із житлом. Адже вже скільки років минуло, в нас і діти, і онуки повиростали в гуртожитках. А інваліди війни та учасники бойових дій в Афганістані досі не отримали житло, яке обіцяла держава тоді, коли ми були в Афганістані.

Міський голова Володимир Хомко, котрий прийшов до меморіалу вшанувати пам’ять загиблих в Афганістані рівнян, розповідає, що в нього із спілкою ветеранів Афганістану склались давні та дружні стосунки.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Можливо в силу якихось об’єктивних чи суб’єктивних причин склались дуже хороші стосунки з цією спілкою. Я вісім років міський голова і вісім років ми підтримуємо тісні дружні стосунки. Вони допомагають дуже багато міській владі, є такі речі, які я не можу оголошувати, але в скрутний час вони підставляли своє плече і відповідно я стараюсь, аби їх не розчарувати.

Нині ветерани Афганістану, окрім допомоги  членам своєї спілки, налагоджують контакти і з ветеранськими організаціями учасників АТО, аби поділитись з ними своїм досвідом адаптації до життя в мирний час.  

Схожі статті