+380673870816 +380673870816

На Рівненщині спостерігається погіршення стану здоров’я школярів (ВІДЕО)

Невтішна статистика. На Рівненщині спостерігається погіршення стану здоров’я школярів. Як цю прикру ситуацію змінити - обговорили під час засідання колегії управління освіти та науки Рівненської облдержадміністрації. 

Максимум навантаження – мінімум здоров’я. Начальник управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Григорій Таргонський каже, аби дитина у школі мала можливість легко та повністю осягнути навчальний матеріал, для неї потрібно створити відповідні умови. Зазначає, що особливу увагу варто приділити  медичному огляду, дотриманню санітарно-гігієнічних вимог та раціональному харчуванню. Адже невтішна статистика змушує замислитись.

Григорій Таргонський, начальник управління освіти і науки РОДА:

- Мова йде про збереження життя та здоров’я дітей у наших навчальних закладах, адже відома статистика, що у школу приходить кожна п’ятка здорова, а виходить зі школи як мінімум кожна двадцята. Тобто кількість дітей, які отримують ті чи інші захворювання в школі за період навчання, збільшується.

Окрім харчування, правильної парти та стільця, не варто забувати ще і про фізичну підготовку школярів. Начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти РОДА Святослав Сидорук розповідає, що навчальні заклади самі обирають ті види спорту, які найбільше корисні та до душі школярам. Каже, що найбільшою популярністю користуються заняття з волейболу, баскетболу, футболу, легкої атлетики та гімнастики. Не бояться вчителі і експериментів, які забезпечують не лише високу рухову активність, але і розвивають пластику, ритміку та координацію рухів. 

Святослав Сидорук, начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти РОДА:

- В закладах освіти Острога вдало скористалися наданою міністерством можливістю вибору варіативних модулів і провівши вивчення думки учнів, поряд із традиційними модулями забезпечили в окремих 5-7 класах реалізацію модуля аеробіка, в 1-4 класах – хореографія. Зазначені модулі мають грифи міністерства освіти. На даний час у названих закладах ведеться підготовча робота із  запровадження в окремих класах степ-аеробіки. Це модулі, які не вимагають якогось особливого обладнання.

Іншого підходу до збереження здоров’я вимагають школярі із особливими освітніми потребами. Фахівці зазначають, у цій сфері не вистачає спеціалістів для обстеження здоров’я діток, а ті, які працюють, не забезпечені ні приміщенням, ні обладнанням, що відповідають санітарним вимогам та доступом для школярів із інвалідністю. 

Надія Шагай, головний лікар КЗ «Рівненська обласна психолого-медико-педагогічна консультація»:

- Діагностичний інструментарій всіх психолого-медико-педагогічних консультацій потребує доопрацювання та поповнення. Для обстеження дітей з особливими освітніми потребами. Ми повинні їх забезпечити дзеркалом Гезела, тобто вікном одностороннього бачення для того, щоб дитина психологічно не була ще раз травмована. А це відсутнє. І на це ніхто не зважає.

Окрім того, не останнє місце у збереженні здоров’я школярів відграє відпочинок. Так, в останні роки  на Рівненщині активно функціонують пришкільні табори. Та вони не в змозі охопити потрібну кількість учнів. Минулого року лише в 9 районах області вдалося організувати роботу 161 пришкільного табору, в якому до відпочинку було залучено лише  17 тисяч учнів.

Схожі статті