+380673870816 +380673870816

Громадськість і влада на Рівненщині: ідеї, діалог та співпраця

Десятки дієвих ідей для влади підготували громадські активісти Рівненщини. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

Як провести ідеальний тендер, як знизити корупцію та як покращити діалог із владою – громадські активісти Рівненщини напрацювали десятки дієвих ідей задля розвитку регіону. Це стало можливим у рамках Форуму громадських лідерів, котрий зібрав понад 80 активістів не тільки з Рівненщини, а й з Львівської, Волинської областей та міста Києва.

За словами керівника РОГО КВУ Олексія Горецького, ідея проведення Форуму назріла вже давно – відразу після Революції гідності.

«Стало зрозуміло, що є багато людей, котрі бажають змін. Чому б цю енергію та потенціал громадськості не направити на розвиток Рівненщини. Головне, що обласна влада готова слухати. Водночас, усе залежить і від того, на скільки громадський сектор готовий до продукування якісних ідей», - розповів Олексій Горецький.

[[textbanner]]

До співпраці із громадськістю готова і Рівненська облдержадміністрація. Як зазначив директор департаменту економічного розвитку та інвестицій ОДА Ігор Тимошенко, прикладом такої співпраці є розробка Стратегії регіонального розвитку Рівненщини. «Саме ідеї громадського сектору, а це близько 140 пропозицій, лягли в основу головного документу області і будуть реалізовуватись до 2017 року», - акцентував Ігор Тимошенко.

Також, опираючись на потребу громадськості, з ініціативи голови Рівненської облдержадміністрації Віталія Чугуннікова було прийнято рішення щодо запровадження ProZorro. Система електронних торгів лише починає впроваджуватися, а вже вдалося зекономити 2,5 мільйонів гривень.

За словами керівника Західноукраїнскього представництва Міжнародно Фонду «Відродження» Оксани Дащаківської, зміни в державі можливі через спільну працю громадянського суспільства – медіа, активістів, громадських організації, бізнесу і органів влади. «Нині маємо відкриті можливості і на місцях наповнювати реформи змістом. Успішні приклади вже є, важливо просто працювати», - відзначила Оксана Дащаківська.

Загалом робота Форуму була поділена на 5 тематичних секцій, котрі працювали автономно з модераторами. Відбулися цікаві дискусії щодо антикорупційних ініціатив, проведення держзакупівель, комунікацій влади та громадськості, а також проблем громадського потенціалу.

Усі напрацьовані думки і пропозиції за результатами Форуму будуть узагальнені та враховані у подальшій роботі як громадського сектору, так і влади Рівненщини.

Схожі статті