У Рівному представники Української православної церкви Московського патріархату влаштували хресну ходу миру (ВІДЕО)

У Рівному представники Української православної церкви  Московського патріархату влаштували  хресну ходу миру (ВІДЕО)

Прагнуть, щоб їх почули. Сьогодні представники Української православної церкви Московського патріархату влаштували  хресну ходу миру.  Кілька сотень вірян прямували до стін Рівненської облдержадміністрації з вимогою, аби чиновники допомогли вирішити конфлікт, який досі триває у селі Птича Дубенського району. Нагадаємо, там  громада київського й московського патріархатів не можуть поділити між собою храм. Конфлікт дійшов  і до силового протистояння.  

На мітинг у рясах та з хрестами. Представники  Української православної церкви Московського патріархату вирушають церковною ходою від Свято-Воскресенського собору до стін облдержадміністрації. 

Помолившись біля установи, зачитують своє звернення до голови облдержадміністрації. Віряни вимагають в обласної влади дотримуватися законності при вирішенні конфесійних конфліктів, а ще хочуть, аби храм у Птичі повністю належав московському патріархату.

Варфоломій, митрополит Рівненський і Острозький УПЦ МП:

- Ми говорили і я говорив неодноразово керманичу області, що ми не проти Київського патріархату, хай будують 100 церков в одному селі, але хай тим людям, чиї батьки будували цю церкву, не заважають.

Віряни також  вимагають  відставки заступника голови облдержадміністрації Олександра Савчука. Вважають, що за час його перебування на посаді, міжконфесійні конфлікти на Рівненщині лише загострилися.

Варфоломій, митрополит Рівненський і Острозький УПЦ МП:

- Ми бачимо як за допомогою пана Савчука сталися конфлікти в селах нашої області. В спокійних районах,наприклад,  Гощанський. Зараз там немає спокою, бо це все робив пан Савчук. І ми вимагаємо, щоб він пішов у відставку.

Олександр Савчук  журналістам пояснює, що конфлікт, який є у селі Птича, вирішуватися може лише в судах. Нагадаємо, останнє рішення представників Феміди було на користь УПЦ МП, проте, нині воно не виконується, адже громада Київського патріархату так просто віддавати храм не бажає, адже їх більшість, тому храм  має належати їм. У цьому конфлікті представники облдержадміністрації хочуть зберегти нейтралітет. 

Олександр Савчук, заступник голови Рівненської ОДА:

- Законом не передбачено втручання державних органів у релігійні питання.  І коли починаються розхитування для того, щоб адміністрація стала на одну чи іншу сторону, чуємо звинувачення від однієї громади релігійної і від іншої. Якщо говорити про конфлікт в Птичій, то він стався не сьогодні і не вчора, навіть не два роки тому. Ми хочемо  звернути і звертаємо всіх на те, щоб йшли до судів й вирішували всі свої спори в судах.

Після довгих сперечань духовенство пішло на переговори із чиновниками облдержадміністрації.  Проте, домовитися про щось  конкретне так і не вдалося. А отже конфлікт у Птичі залишається не вирішеним. 

Переглядів: 2006
Коментарі
23:04 25.12.2015
Руслан
Навчіться любити себе,ближнього,ворогів своїх.от тоді ми скажем що ми Христові.Не вмієм прощати....хіба пупкін це расєя...хіба кіріл це церква...Моєму сину 22.Він закінчив Воднік..воєнку...Лейтенант...Зараз в зоні не АТО а ВІЙНИ...дружина постійно всльозах...Я горжусь що я виховав патріота а не націоналіста...лозунг "розділяй і властвуй"діє я к ніколи...Жиди аж взахльоб
09:44 24.12.2015
Слава
Допоки є такі"українці" як Ру... на нашій землі і в Державі не буде ладу. І невже вони не розуміють хто ворог і скільки ще ці брати вбють наших людей. Для вати розруха у " визволених" придністровях і кримах не приклад? кіріл забрав 11 церков КП в кримі через 1.5 міс окупації
20:32 23.12.2015
Руслан
Шановна Українка,коли ви не розібрались в нашому законодавстві,не потрібно робити таких гучних заяв.Будь які культові споруди належать громаді тієї чи іншої конфесії а не громаді села.Доки в населеному пункті є претставники цієї громади,не важливо чи їх більшість чи меншість,вони є власниками споруди.В нашій державі безліч релігійних течій,і ніхто не має права претендувати на їхню власність.Перестаньте "брехати" собі ілюдям
16:24 23.12.2015
гість
"...але хай тим людям, чиї батьки будували цю церкву, не заважають." - як це розуміти?
16:24 23.12.2015
гість
"...але хай тим людям, чиї батьки будували цю церкву, не заважають." як це розуміти?
16:09 23.12.2015
Українка
Ото вже, даруйте, "домолились батюшке-царю", щоб в Москві вирішували відставку в Рівному заступника голови ОДА за те, що, бачиш -но не підтримує Московський патріархат. Та у цій ситуації рівненська, а читай, українська влада демонструє верх толерантності і стриманості по відношенню до російської "п"ятої колони". І по суті. , Як може бути приватною власністю будова - церква у Птичій? Так звані мітингар, апелюючи до українських законів, що не знають, що це колективна, тобто спільна власність, і право колективної власності здійснюють вищі органи управління -загальні збори. А загальні збори громади с.Птича , яка і є колективним власником, переважною більшістю вирішила про приналежність до Київського Патріархату. Все. крапка. Що суди, які приймали завідомо упереджені рішення цього не знали, чи не хотіли знати? І чому "мітингують" не власники колективної власності - церкви, тобто жителі села Птича, а невідомо звідки звезені ченці й черниці? То вони це називають дотриманням закону, і ще й прикриваються "маршом миру"? Це не що інше, як втручання у справи громади та, найменше, посягання на права громади на колективну власність і свободу віросповідання.
15:26 23.12.2015
Іван
Савчук-молодець, тримайся! З тобою Бог і Україна
15:22 23.12.2015
ОК
Не буде ладу в УКР допоки є раби-манкурти і їх вожді на зразок МП. Вони колотитимуть і далі. Це -вороги, а ворогів-....!
Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту