+380673870816 +380673870816

У місті стартувало змагання репортерської фотографії «Рівне-2016. День за днем» (ВІДЕО)

Повсякденна дійсність у всіх її проявах. У Рівному планують створити щорічний літопис життя міста. Але не простий, а відображений у фотосвітлинах. Відтепер журналісти, фрілансери та навіть пересічні мешканці фіксуватимуть найважливіші події Рівного та змагатимуться за звання найкращого фотокореспондента міста. 

У Рівному до репортерської фотографії поставляться серйозно. А екзаменувати місцевих митців на професійність взялися через конкурс. Так, впродовж року у місті триватиме змагання репортерської фотографії «Рівне-2016. День за днем». Відтепер найважливіші події міста фіксуватимуть професійно, яскраво та оригінально.  

Олександр Харват, рівненський фотомитець:

- Однією метою цього конкурсу є те, щоб підвищити якість репортерської фотографії, щоб вона була яскравішою, документованою і правдивою. І друга мета – за підсумками року ми зможемо побачити фотолітопис подій у світлинах на Рівненщині і власне презентувати в січні наступного 2017 року репортерської фотографії.

Голова Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України Дмитро Тарасюк зазначає, що професія фотокореспондента вже давно відійшла у минуле. Каже, що сьогодні майже кожний, хто взяв у руки фотоапарат та клацнув на кнопку вважає, що вміє робити хороші знімки. А це далеко від істини. Сучасна місцева фотокореспонденція у занедбаному стані. 

Дмитро Тарасюк, голова Рівненської обласної організації НСЖУ:

- Подивлюсь на ті фотознімки, які сьогодні розміщені в наших друкованих виданнях, то іноді плакати хочеться від того, що там є. Це правда.  Людина, яка знімає, повинна вже зразу бачити кадр і відсікати, що не потрібне.  А в газетах чого тільки немає і в основному обличчя начальників. 

Журналіст Андрій Матвіїв зазначає, що відмова від роботи фотокореспондента дуже негативно позначилася на якості інформаційних матеріалів. Він вважає, що лише поєднавши якісний знімок із хорошим текстом можна досягнути потрібного результату. 

Андрій Матвіїв, журналіст:

- Принаймні друкована газетна журналістика без малюнку, без ілюстрації реально неможлива. Обов’язково має бути якась картинка, ілюстрація, тому що це набагато краще візуалізує інформацію, але хтось має знімати ці картинки, вони так просто не з’являються.

Прийом робіт на конкурс розпочнеться 10 січня 2016 і триватиме впродовж року. Фотографії мають відповідати нормам журналістики. Головне – реальність, правдивість та якість зображення. Також мінімум використання фотошопу. Окрім того,  знімок має бути  і з обов’язковим коротким коментарем-поясненням: чому саме ця фотографія є особливою для нашого міста. 

Ігор Свіст, розробник порталу для конкурсу:

- На сайті будуть відображатися проміжні результати найкращих на поточний момент відібраних фоторобіт. Це ще не будуть нагороди та медалі, але це буде вибірка найкращих за даний період. Скажімо, за зиму, потім за весну, за літо.

Участь у конкурсі безкоштовна. Переможці отримають грошові винагороди, а які саме - стане відомо вже напочатку 2017 року. Найкращі світлини будуть представлені на виставці, яка стане річним фотозвітом нашого міста. Окрім того, у рамках проекту проведуть чимало майстер-класів від відомих фотожурналістів.

Схожі статті