+380673870816 +380673870816

На Рівненщині спостерігається тенденція до збільшення кількості хворих на гепатити В і С (Відео)

Захворювання гепатитами В і С прирівнюється до СНІДУ. Віруси цієї недуги також передаються статевим шляхом та через кров. Втім, це захворювання можна вилікувати, якщо вчасно діагностувати хворобу. Санепідеміологи ж зазначають, на сьогодні спостерігається значне збільшення хворих цими вірусами. 

Небезпечний як СНІД. Віруси гепатитів В і С  дуже підступні захворювання. Оскільки за зовнішнім виглядом людини не можна сказати хвора вона чи ні, так як інкубаційний період може тривати до півроку. А спектр зараження надзвичайно широкий, через те, що передається цей вірус статевим шляхом та через кров.  

Тетяна Мамчур, головний спеціаліст ГУ Держсанепідслужби у Рівненській області:

- Найчастіше зараження може відбутися при переливанні крові, при проведенні інвазивних, тобто з порушенням цілісності шкіри, при різних процедурах:, наприклад, ін’єкції, оперативне втручання, при заборі крові, при лікуванні зубчиків у стоматолога, при різних косметичних процедурах, при татуюванні, при різних релігійних ритуалах.

Тетяна Мамчур розповідає, найчастіше вірусами гепатитів В і С заражаються люди до 40 років і здебільшого соціально благополучні. Зокрема, на Рівненщині спостерігається тенденція до збільшення кількості хворих на цю недугу.  

Тетяна Мамчур, головний спеціаліст ГУ Держсанепідслужби у Рівненській області:

- В цьому році на гострий гепатит В захворіло 34 людини, на гострий гепатит С – 10 людей від початку року. А на хронічні вірусні гепатити В і С у нас в цьому році захворіло 148 людей. Я вважаю, що це є високий показник. Зокрема, на хронічні вірусні гепатити у нас, порівняно з минулим роком, зросла кількість майже на 20 %.

Втім це захворювання можна повністю вилікувати. Головне, каже Тетяна Мамчур, вчасно виявити хворобу. При перших проявах поганого самопочуття варто здати аналізи та проконсультуватися із лікарем. 

Тетяна Мамчур, головний спеціаліст ГУ Держсанепідслужби у Рівненській області:

- Якщо є симптоми хронічної втоми, підвищена температура, ломота в суглобах або незначне пожовтіння, звичайно треба звертатися до лікаря. Потрібно обов’язково робити аналізи, щоб встановити діагноз. 

Тетяна Мамчур розповідає, що проти гепатиту В є вакцина. Вона включена у Національний календар профілактичних щеплень. Всі дітки, які народилися, підлягають цій вакцинації. Це перше щеплення, яке отримує немовля. А пізніше ще три від гепатиту С. Тому спеціалісти радять молодим мамам не боятися і вакцинувати своїх чад. 

Схожі статті