+380673870816 +380673870816

На Рівненщині у Клесові відмовилися від газу і перейшли на тверде паливо (ВІДЕО)

До зустрічі зими готові. У селищі Клесів Сарненського району повністю відмовилися від газу і перейшли на тверде паливо. Так, у місцевому дитячому садочку та районній лікарні провели реконструкцію систем опалення та встановлено котли. Відтепер і діткам, і хворим не страшні люті морози. 

В очікуванні холодів. Дітки садочку «Веселка», що у селищі Клесів Сарненського району, зими не бояться. Адже у їхній домівці і тепло, і затишно. А все завдяки запуску відремонтованої котельні.   

Тетяна Івануха, завідувач садочка «Веселка» смт Клесів Сарненського району: 

- В перший же день, коли запустили котельню, ми відразу отримали переш тепло. Коли у нас відвідування було дуже погане, коли було холодно в садочку і коли вони прийшли та побачили як в садочку тепло, то просто немає слів. Коли дивишся в дитячі очі і бачиш там радість, то для чого інші слова.

Так само до зими підготували і Клесівську районну лікарню. Тут встановили ще потужніші котли, адже площа медичного закладу складає понад 6 тисяч квадратних метрів, а тому потребує в два рази більше теплопостачання. 

Руслан Серпенінов, голова Сарненської районної ради: 

- На даному об’єкті ми замінюємо два котли, кожний із потужністю у 500 кВат, тобто загальна потужність фактично 1 Мегават потужності даної котельні. Споживання природного газу по даному об’єкту буде фактично заміщено орієнтовно на 56 тисяч метрів кубічних.

Голова Сарненської райдержадміністрації Ярослав Яковчук зазначає, що відтепер керівництво цих закладів не буде з острахом спостерігати за підвищенням цін на газ, адже потрібного твердого палива в них більше ніж достатньо. І додав, що зекономлені на газі кошти планують витратити на розвиток району.   

Ярослав Яковчук, голова Сарненської РДА:

- Ми повністю відмовилися від використання природного газу на даному об’єкті і зможемо забезпечити тепловий режим, використовуючи тільки місцеві види палива – дрова і торфобрикети.

Реконструкцію цих котелень провели у рамках програми із енергоефективності. Відповідно до неї із обласного бюджету було виділено 15 мільйонів гривень. Ще чотири мільйони гривень витратили районними та міськими бюджетами.  

Юрій Приварський, перший заступник голови РОДА:

- Обов’язковою  умовою для відібрання вказаних проектів була наявність проекту експертизи, які підтверджували окупність проведених заходів протягом максимально трьох років. Очікувана економія в грошовому еквіваленті на цей рік складає 10 мільйонів гривень.

Загалом на Рівненщині до кінця року у рамках обласної програми з енергоефективності планують реалізувати 49 проектів.

Схожі статті