+380673870816 +380673870816

У Рівному вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (ВІДЕО)

Представники обласної, міської влади та громадськості поклали квіти та вінки до пам’ятника «Жертвам Чорнобильської катастрофи».

У Рівному традиційно вшанували  учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Ця жахлива катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Павло Бречко ліквідатор аварії на ЧАЕС потрапив на місце трагедії через рік у лютому 1987 року. Ось, що він пригадує про той час. 

Павло Бречко, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС:

- Місто Прип’ять у мене і фотографії вдома в архіві залишилися. Уявіть собі Кузнецовсь, то це  таке саме місто – нове, молоде, площі, вулиці, тільки все колючим дротом . Я коли весною приїхав туди, то дивлюся, що висить білизна чиясь на балконах. Людей просто вивезли і все. Страшно.

Загалом у місті налічується понад п’ять тисяч чоловік, які постраждали унаслідок Чорнобильської катастрофи. Наталія Михалюк каже, що пільги надаються для усіх різні. 

Наталія Михалюк, начальник відділу соцзахисту осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС:

- Цього року скоротилося забезпечення, санаторно-курортні путівки надають тільки інвалідам Чорнобилю. Але путівки цього року набагато кращі, ніж минулого забезпечили всіх, хто хотів. Збільшилися компенсації на продукти харчування. Якщо до 1.08 становило  290 гривень, то зараз вона 406 гривень. Для другої категорії 203, 10. Виплат по соцзахисту у нас немає, звичайно, що хотілось би,  аби більше надавали коштів на медикаментозне забезпечення.

Голова обласного об’єднання «Союз Чорнобиль» Георгій Хиля каже, що декілька місяців тому знову побував на місці трагедії, адже попри те, що від дня катастрофи минуло більше двадцяти років, досі ведуться роботи, аби уберегти людство від наслідків тої страшної аварії. 

Георгій Хиля, голова обласного об’єднання «Союз Чорнобиль України»: 

- Будується так званий конфаймент. Це таке укриття, схоже на гігантський ангар. Коли біля нього стоїш, то люди маленькі здаються. Цей ангар будують французи разом з нашими. Він має на рейках заїхати на саркофаг і накрити його, а потім вже всередині, коли його за герметизують, мають працювати роботи і знімати вже сам саркофаг. Тому що він дав тріщини і став небезпечним.

Георгій Хиля каже, що будівництво обіцяють завершити наступного року, але чи буде це насправді так, побачимо згодом. 

Схожі статті