+380673870816 +380673870816

У Рівному перейменують п’ять вулиць (ВІДЕО)

Нове ім’я – нове життя. В рамках проведення декомунізації у Рівному перейменують п’ять вулиць. Таке рішення на засіданні прийняли члени постійної комісії Рівнеради з питань міського господарства. 

Жодного натяку на комунізм. У Рівному активно почали боротися проти будь-якої радянської атрибутики. Громадські організації виступають за знищення комуністичних пам’ятників, табличок та споруд. Окремо взялися і за перейменування вулиць. 

Назар Поліщук, голова постійної комісії з питань міського господарства Рівненської міськради:

- Всеукраїнське товариство Просвіта імені Тараса Шевченка клопотали про зміну двох назв – це вулиці Черняка на вулицю Бачинського і Бахарєва на Миколи Негребецького. Рівненська обласна організація Спілки офіцерів -  по зміні двох вулиць:  для увіковіченні пам’яті наших земляків Борисенка та Волошина, які загинули під час виконання обов’язків в зоні АТО, захищаючи Україну. По Музичку – це громадська організація «Жіноча сотня» клопотала.

За усі п’ять проектів рішень депутати проголосували пакетом і одноголосно. Та активісти на цьому зупинятися не збираються. Вони готують нові пропозиції. Так, члени обласної організації Спілки офіцерів України вважають, що погруддя Олеко Дундича, що знаходиться у парку Шевченка, потрібно перенести на нове кладовище, а радянський танк зі скверу Богомолова, демонтувати, тому що і один, і другий  є антиукраїнськими героями. 

Віктор Грицюта, член виконкому Рівненської обласної організації Спілки офіцерів України:

- Богомолов два рази був у місті Рівне. У 20 році він воював проти армії УНР, також убиваючи українців. І в 39 році він також із радянськими військами зайшов на терени Рівненщини, зайняв місто Рівне. Також убивав українців, які були у польській армії. Теж пропонуємо цей танк прибрати і поставити там козацький хрест і назвати цей сквер імені Добровольців. Тому що дуже багато українських добровольців, які зараз воюють на Сході, загинули, захищаючи нашу землю від окупанта московського. Вони йшли добровольцями. У них немає ні нагород, ні виплат. Просто, щоб їх увіковічнити.

Та міський голова Рівного Володимир Хомко вважає, що радянський танк у сквері Богомолова таки потрібний, адже це історична цінність. Втім, зазначає, остаточне рішення прийматиме громада.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Танк мені не дуже хочеться забирати, тим більше, що він історичний, але в будь-якому разі будемо радитися із громадою. Не буду приймати одноосібне рішення. Є речі, на які я погоджуюся, а є – спірні. Будемо робити якесь опитування чи референдум. 

Декомунізація – звичайно справа гідна. Втім, за який кошт вона буде проводитися, наразі невідомо, - зазначає головний архітектор міста Сергій Семенець. Каже, більше всього, що питання із зміною табличок, номерів, записів у паспортах, мешканці вирішуватимуть самостійно. 

Сергій Семенець, начальник управління містобудування та архітектури Рівненської міськради:

- Є зобов’язання власника будівлі відповідно виготовити табличку, номерний знак, назву вулиці  і розмістити це на своїй будівлі. Напевно, що цей обов’язок  буде покладений при зміні адреси на власника житлового будинку. Що стосується мешканців багатоквартирних будинків, то тут, якщо це ОСББ, то відповідно воно і буде брати у цьому безпосередню участь. А якщо це комунальна власність, то це вже будуть відповідні ЖЕКи робити.

Остаточне ж рішення щодо перейменування вулиць депутати мають прийняти під час засідання сесії Рівненської міськради, яке відбудеться 15 грудня.

Схожі статті